Na początku grudnia 2024 r. reprezentacja Polski kobiet wywalczyła historyczny awans na mistrzostwa Europy. W barażach dwukrotnie (1:0, 1:0) pokonała Austrię. Już za niespełna trzy miesiące podopieczne Niny Patalon rozpoczną zmagania na Euro 2025 w Szwajcarii.
Ich mecze z pewnością przyciągną uwagę kibiców. Dlatego Telewizja Polska, która posiada prawa do transmisji ME, zdecydowała, że spotkania z udziałem Polek pokazywane będą w TVP 1 (a także w TVP Sport oraz w internecie - na tvpsport.pl).
ZOBACZ WIDEO: 12-latek jak Messi. Tylko spójrz, co zrobił z piłką
Biało-czerwone trafiły do grupy C. 4 lipca czeka ich ogromne wyzwanie. Zmierzą się, w St. Gallen, z ośmiokrotnymi mistrzyniami Europy Niemkami.
8 lipca Polki zagrają ze Szwedkami, zaś 12 lipca z Dunkami. Oba spotkania odbędą się w Lucernie. Wszystkie mecze w fazie grupowej Polki rozpoczną o godz. 21:00.
Wcześniej, w czerwcu 2025 r., TVP transmitować będzie inną dużą imprezę z udziałem reprezentacji Polski. Mowa o młodzieżowych mistrzostwach Europy U-21, których gospodarzem jest Słowacja. Podopieczni Adama Majewskiego trafili na reprezentacje: Gruzji, Portugalii i Francji.
Mecz Polaków z Gruzinami, zaplanowany na 11 czerwca, także będzie można obejrzeć w TVP 1. Pozostałe spotkania - na antenach Telewizji Polskiej.