Lepiej usiądź. Oto ile Cristiano Ronaldo zarobił przez rok

Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo po raz piąty został najlepiej zarabiającym sportowcem świata w rankingu magazynu "Forbes", osiągając astronomiczny dochód.

W tym artykule dowiesz się o:

Cristiano Ronaldo, portugalska gwiazda saudyjskiego klubu Al-Nassr, po raz piąty znalazł się na szczycie listy najlepiej zarabiających sportowców świata według magazynu "Forbes".

40-letni Ronaldo w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobił 275 mln dolarów (ok. 1,05 mld złotych), co czyni go liderem zestawienia z ogromną przewagą - 119 mln dolarów - nad drugim na liście Stephenem Currym. Koszykarz Golden State Warriors może pochwalić się dochodem w wysokości 156 mln dolarów (ok. 593 mln zł), co jest rekordem w NBA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Pokazał, ile ma koszulek Messiego. To coś więcej niż kolekcja

CR7 nie tylko zarabia na boisku piłkarskim. Inwestuje m.in. w technologie, porcelanę i suplementy, a także założył studio filmowe. Jego kanał w serwisie YouTube ma 75 mln subskrybentów, a jego działalność medialna obejmuje transmisje turniejów padla.

Kontrakt Ronaldo z Al-Nassr wygasa latem tego roku, ale spekuluje się, że może go przedłużyć lub podpisać nową umowę z innym klubem. Jego obecne zarobki w Al-Nassr wynoszą 225 mln dolarów rocznie.

Czterech z dziesięciu najlepiej zarabiających sportowców listy "Forbesa" ma powiązania z Arabią Saudyjską. Argentyńczyk Lionel Messi, piąty w rankingu, promuje ten kraj jako destynację turystyczną, a Karim Benzema (na ósmym miejscu, 104 mln dolarów) gra Al-Ittihad. Tyson Fury, trzeci na liście, toczył swoje walki w Rijadzie.

TOP 5 najlepiej zarabiających sportowców świata według magazynu "Forbes" (kwoty w dolarach amerykańskich).
1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 275 mln
2. Stephen Curry (USA) - 156 mln
3. Tyson Fury (Wielka Brytania_ - 146 mln
4. Dak Prescott (USA) - 137 mln
5. Lionel Messi (Argentyna) - 135 mln

Komentarze (2)
avatar
prym77
15.05.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
cóż, no nie rozumiem sensu płacenia ponad 200mln w lidze arabskiej... a że mu biznesy inne grają to tylko pogratulować i pozazdrościć. 
avatar
Luśnia
15.05.2025
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ty człowieku chyba cały czas siedzisz. 
Zgłoś nielegalne treści