Na to zapowiadało się od kilku tygodni. Na cztery kolejki przed końcem sezonu Betclic 3. ligi awans do Betclic 2. ligi zapewnił sobie Sokół Kleczew. Drużyna w niedzielne późne popołudnie w Toruniu 2:0 pokonała Elanę.
Lider grupy III nad wiceliderem, który obecnie jest Pogoń II Szczecin, nad 2. miejscem na cztery kolejki przed końcem ma trzynaście punktów przewagi.
Dla Sokoła jest to historyczny, pierwszy awans na trzeci szczebel rozgrywek w Polsce. Do tej pory największym sukcesem klubu z Kleczewa była promocja do 3. ligi w sezonie 2011/12. Po trzynastu latach drużyna zaliczyła kolejny awans.
Dodajmy, że Kleczew to miasto położone we wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie konińskim. Od Poznania miejscowość dzielą 103 kilometry, od Konina 22.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Szaleństwo w Monachium. Koledzy dopadli gwiazdę
Cały sezon graliście wyśmienicie i zapracowaliście sobie na ten awans!!!
Za Rok 1 liga dla Sokoła!!!
Sokół Kleczew Sokół!!!