Serie A: Goleada na San Siro

W meczu kończącym zmagania 18. kolejki Serie A, AC Milan nie dał żadnych szans CFC Genoi. Kibice zgromadzeni na San Siro zobaczyli aż siedem bramek, z czego pięć strzelili gospodarze i dwie goście.

Adam Kiołbasa

Gospodarze od początku dominowali i już w 13. minucie mogli objąć prowadzenie, ale rzut karny wykonywany przez Ronaldinho obronił Marco Amelia. W 25. za to goście niespodziewanie strzelili gola, a na listę strzelców wpisał się Giuseppe Sculli.

Na odpowiedź podopiecznych Leonardo nie trzeba było długo czekać. W 32. sędzia podyktował kolejną jedenastkę, a tym razem Ronaldinho już się nie pomylił. Jeszcze przed przerwą na 2:1 trafił Thiago Silva.

Po zmianie stron miejscowi byli jeszcze groźniejsi. Już na początku, na 3:1 podwyższył Marco Borriello, a po czterech kwadransach gry ten sam zawodnik popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja i ponownie pokonał Amelię.

W 75. sędzia po raz trzeci wskazał na wapno, a z wykorzystaniem karnego problemów nie miał rezerwowy Klaas Jan Huntelaar. Rozmiary porażki Rossoblu zmniejszył David Suazo, który debiutował w tym pojedynku.

Warto odnotować, że po prawie rocznej przerwie pierwszy raz dla Milanu zagrał powracający do tego klubu Anglik, David Beckham.

Obecnie zawodnicy z Mediolanu są wiceliderem, mają 34 punkty i tracą osiem do Interu, ale mają na swoim koncie o jedno starcie mniej od lidera. Podobnie jest z CFC Genoą, która zgromadziła 24 oczka.

Milan:
Dida, Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Beckham (77' Jankulovski), Pirlo (66' Flamini), Ambrosini, Gattuso, Borriello (67' Huntelaar), Ronaldinho.

Genoa: Amelia, M. Rossi, Moretti (38' Modesto), Biava, Criscito, Mesto (62' Zapater), Milanetto, Jurić, Palacio, Suazo (82' Crespo), Sculli.

Inne wydarzenia: Ronaldinho (Milan) w 13. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Ambrosini, Borriello (Milan) oraz Amelia, Rossi, Jurić (Genoa).

Sędzia: Orsato.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)