Infantino wpadł na zaskakujący pomysł przed KMŚ. "To będzie epickie"

Getty Images / Carl Juste/Miami Herald/Tribune News Service / Na zdjęciu: Gianni Infantino
Getty Images / Carl Juste/Miami Herald/Tribune News Service / Na zdjęciu: Gianni Infantino

Gianni Infantino już nie może się doczekać ceremonii otwarcia klubowego mundialu. FIFA przygotowała niespodziankę dla amerykańskich kibiców i nie tylko.

Brytyjski artysta Robbie Williams został wybrany do wykonania hymnu FIFA podczas ceremonii otwarcia Klubowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wydarzenie to odbędzie się na Hard Rock Stadium w Miami, gdzie Inter Miami zmierzy się z egipskim zespołem Al Ahly Kair.

FIFA ogłosiła, że teledysk do nowego hymnu federacji zatytułowanego "Desire" zostanie zaprezentowany na dużych ekranach stadionu. W utworze, obok Williamsa, występuje także włoska piosenkarka Laura Pausini. Hymn będzie towarzyszył również innym turniejom FIFA, w tym przyszłorocznym mistrzostwom świata w USA, Kanadzie i Meksyku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: On ciągle to ma! Gwiazdor piłki zdobył spektakularnego gola

Robbie Williams został mianowany muzycznym ambasadorem FIFA. Gianni Infantino, szef federacji, podkreślił, że "Desire" to "fantastyczny, emocjonalny i błyskotliwy" hymn, który dzięki udziałowi dwóch znakomitych muzyków stanie się światowym hymnem piłkarskim. Prezydent FIFA dodał, że utwór nada odpowiedni ton pierwszym w historii klubowym mistrzostwom świata.

Ceremonia otwarcia z udziałem Robbiego Williamsa i Laury Pausini ma być wyjątkowym wydarzeniem, które wprowadzi kibiców w atmosferę turnieju. - To będzie naprawdę epickie - stwierdził Infantino, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Spotkanie Interu Miami z Al Ahly Kair zostanie rozegrane w nocy z soboty na niedzielę. Początek o godz. 2 czasu polskiego.

Komentarze (2)
avatar
mickemick
15.06.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A myślałem ze to będzie oficjalna prezentacja trenera reprezentacji Polski 
avatar
RobertW18
14.06.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czy europejskie drużyny w ogóle brały udział w tym ..światowym.. przedsięwzięciu? Trudno sobie wyobrazić, żeby odpadały w walce z egipskim zespołem itp. 
Zgłoś nielegalne treści