Media: Brzęczek i Nawałka nie wrócą do kadry. Oto powody

Getty Images / Jamie Squire / Mikołaj Barbanell / Adam Nawałka / Jerzy Brzęczek
Getty Images / Jamie Squire / Mikołaj Barbanell / Adam Nawałka / Jerzy Brzęczek

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego Onet" wiedzą natomiast, komu na pewno nie przypadnie ta rola. Padły konkretne nazwiska.

Trwa saga związana z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Cezary Kulesza nadal nie zdecydował, kto obejmie stery po Michale Probierzu. Celem numer jeden prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ma być Maciej Skorża.

Gdyby ta kandydatura nie wypaliła, to Kulesza ma plan B. W takiej sytuacji zwróciłby się do Nenada Bjelicy lub Jana Urbana. Wiadomo natomiast, kto na pewno może zapomnieć o pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Spełnił dziecięce marzenie. Te zdjęcia mówią wszystko

Dziennikarze "Przeglądu Sportowego Onet" informują, że skreśleni są Adam Nawałka, Jerzy Brzęczek oraz Marek Papszun. Powód? Pierwszy z wymienionych od sześciu lat nie zasiadł na ławce trenerskiej (od czasów pracy w Lechu Poznań).

Brzęczek nie miał natomiast najlepszych relacji z Robertem Lewandowskim, a właśnie tego Kulesza chce uniknąć (po aferze z udziałem Michała Probierza). Sam styl gry reprezentacji pod wodzą tego trenera też pozostawiał wiele do życzenia.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że prezes PZPN postawi na nową twarz. Kto nią będzie? Może się okazać, że planu A ze Skorżą w roli selekcjonera nie uda się wcielić w życie (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Komentarze (70)
avatar
grp
21.06.2025
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
czy polacy potrzebuja polskiego trenera ? czy raczej zagranicznego kolekcjonera krory pouklada gre zawodnikow grajacych za granica i tych z ligi polskiej 
avatar
marian belgia
21.06.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Ja uwazam ze czas na mlodziez Blaszczykowski na Prezesa PZPN ,a Piszczek na selekcjonera ,dosc emerytow ,Ewa na rzecznika prasowego. 
avatar
Don Mieeetek
21.06.2025
Zgłoś do moderacji
5
1
Odpowiedz
przestańcie z tym Nawałką... Chłopa od 6 lat nikt nie chciał...jakiś powód tego jest.. 
avatar
Peter Polok
21.06.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Lewandowski może zawdzięczać wszystko dzięki Bayernowi inaczej byłby nikim..a polski poziom grania w piłkę i mentalność daleko odbiega od poziomu Bayernu..nie rozumiem dlaczego nikt tego nie po Czytaj całość
avatar
zadziwiony
20.06.2025
Zgłoś do moderacji
4
1
Odpowiedz
Nawałka nie, Brzęczek nie, to może Probierz po miesięcznej odsapce, a nowym kontraktem? ;) 
Zgłoś nielegalne treści