Po transferze nowego bramkarza Joana Garcii z Espanyolu za 25 milionów euro, Barcelona przygotowuje się na kolejny głośny zakup. Piłkarzem, który ma wzmocnić skład Hansiego Flicka, prawdopodobnie będzie Nico Williams.
Za Hiszpana "Duma Katalonii" musi zapłacić 58 milionów euro – tyle wynosi klauzula jego wykupu. Według dziennikarzy "Mundo Deportivo", Ferrana Martineza oraz Laury Aparicio, klub planuje wpłacić tę kwotę w dniu rozpoczęcia letniego okienka transferowego lub 24 godziny później, czyli 1 lub 2 lipca.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Spełnił dziecięce marzenie. Te zdjęcia mówią wszystko
Przejście 22-latka do mistrza La Ligi wydaje się przesądzone. Jose Alvarez z "El Chiringuito" poinformował we wtorek, że Williams na pewno dołączy do Barcy i rozpocznie okres przygotowawczy z nową drużyną.
Według doniesień włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano, hiszpański skrzydłowy ma podpisać kontrakt do 2031 roku, a jego zarobki będą wynosić około siedem lub osiem milionów euro rocznie.
W minionym sezonie Williams rozegrał 45 meczów dla Athletiku Bilbao. Strzelił 11 goli i zanotował siedem asyst. Był również jedną z gwiazd EURO 2024 – zdobył bramkę w finale przeciwko Anglii (2:1), przyczyniając się do triumfu Hiszpanii w turnieju.