Puchar Narodów Afryki: Przebudzenie Algierii

Reprezentacja Algierii po sensacyjnej porażce z Malawi obudziła się i w meczu 2. kolejki grupy A pokonała 1:0 Mali. Tym samym sytuacja Mamadou Diarry i spółki w tym momencie jest już bardzo trudna.

Adam Kiołbasa

Mecz od początku nie budził zbyt dużych emocji, a Mali w przeciwieństwie do starcia z Angolą, w którym przegrywało do 79. minuty 0:4, aby ostatecznie zremisować 4:4 starało się koncentrować przede wszystkim na pewnej grze w obronie. W porównaniu z pierwszym starciem selekcjoner tej reprezentacji zmienił aż pięciu piłkarzy.

Algieria nastawiła się na grę z kontrataku i trzeba przyznać, że momentami była w tym elemencie gry bardzo groźna. W 43. minucie jak się później okazało trafienie Halliche’a dało tej ekipie niezwykle cenne trzy punkty.

Mali starało się odpowiedzieć, ale w przeciwieństwie do pojedynku z gospodarzem turnieju, kiedy to fenomenalnie spisywało się w końcówce starcia, tym razem ani razu nie znalazło drogi do bramki rywala.

Po tej serii gier szanse Algierii na awans znacznie wzrosły, a jej rywala zdecydowanie zmalały.

Mali - Algieria 0:1 (0:1)
0:1 - Halliche 43'