Wielkimi krokami zbliża się debiut Jana Urbana w roli selekcjonera reprezentacji Polski. 4 września Polacy zagrają w Rotterdamie z Holandią w eliminacjach mistrzostw świata, a trzy dni później w Chorzowie z Finlandią.
Urban powołania ogłosi w piątek w samo południe, a już w środę poznaliśmy nazwiska fińskich zawodników, którzy zagrają przeciwko Polsce oraz w towarzyskim spotkaniu z Norwegią.
Polacy będą chcieli wziąć rewanż za wydarzenia z 10 czerwca, gdy zespół prowadzony jeszcze przez Michała Probierza w fatalnym stylu przegrał w Helsinkach 1:2.
Aktualnie Finlandia jest na pierwszym miejscu w tabeli grupy eliminacyjnej (7 punktów). Polska jest na trzeciej pozycji z sześcioma punktami razem z Holandią, która jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej.
Selekcjoner Jacob Friis powołał 26 zawodników. W kadrze widzimy starych znajomych z polskiej ligi: Roberta Ivanova (w przeszłości Warta Poznań) i Benjamina Kallmana (ex Cracovia).
Kadra Finlandii: Lukas Hradecky, Viljami Sinisalo, Lucas Bergström, Robert Ivanov, Ville Tikkanen, Miro Tenho, Ville Koski, Jere Uronen, Nikolai Alho, Adam Stahl, Matti Peltola, Glen Kamara, Adam Marchijew, Santeri Vaananen, Rasmus Schüller, Onni Valakari, Fredrik Jensen, Kaan Kairinen, Anssi Suhonen, Oliver Antman, Topi Keskinen, Oiva Jukkola, Joel Pohjanpalo, Benjamin Kallman, Teemu Pukki, Robin Lod.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Gol "stadiony świata" w Kolumbii. To po prostu trzeba zobaczyć