Po tym, jak w lutym 2022 roku rosyjskie wojska, z rozkazu Władimira Putina, zaatakowały Ukrainę, piłkarska reprezentacja Rosji została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek i odcięta od rywalizacji na najwyższym poziomie.
Wojna wciąż trwa, ale Rosjanie nadal rozgrywają mecze towarzyskie - głównie z mniej znaczącymi rywalami. Teraz Sborna znalazła kolejnego przeciwnika i w październiku zmierzy się z Boliwią.
ZOBACZ WIDEO: Ktoś podszedł do niej na pogrzebie. Przykre, co usłyszała
Towarzyski mecz odbędzie się 14 października na VTB Arenie - Stadionie Dinama im. Lwa Jaszyna w Moskwie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00 czasu lokalnego. Dla drużyny Walerego Karpina to kolejny sprawdzian w obliczu międzynarodowej izolacji.
Jak poinformował trener przygotowania fizycznego Boliwii Pablo Siasia, zespół przyleci do Moskwy 11 października i jeszcze tego samego dnia zagra sparing z Lokomotiwem. - Reprezentacja Boliwii przyleci do Moskwy 11 października. Wieczorem tego dnia zagramy mecz towarzyski z Lokomotiwem - powiedział, cytowany przez championat.com.
Sparing z rosyjskim klubem ma być próbą generalną przed starciem z reprezentacją Rosji. Selekcjoner Boliwii chce sprawdzić formę zawodników i przetestować nowe ustawienia.