Eintracht Frankfurt niespodziewanie zrezygnował z usług swojego dotychczasowego lekarza drużyny. Fabian Plachel został zwolniony po tym, jak udzielił pomocy jednemu z zawodników rywali, co wywołało zamieszanie w klubie.
Według "Bilda" sytuacja miała miejsce przy okazji meczu z FC Heidenheim (1 listopada). Pomoc otrzymał austriacki skrzydłowy Mathias Honsak, co nie spodobało się zarządowi oraz części zawodników.
ZOBACZ WIDEO: "Spróbujcie go powstrzymać". Z piłką wyczynia cuda
Członkowie zespołu z Frankfurtu zobaczyli zawodnika rywali w hotelu, w którym przebywali piłkarze i sztab Eintrachtu, co wzbudziło przypuszczenia o nieformalne kontakty. Mecz zakończył się remisem 1:1.
Dr. Sebastian Schneider przejął obowiązki Plachela i pełni rolę tymczasowego lekarza drużyny. Zespół zajmuje siódme miejsce w Bundeslidze i znajduje się obecnie w słabej formie.
W nadchodzącym starciu w Lidze Mistrzów Eintracht zmierzy się z FC Barceloną. Eintracht w Champions League zdobył cztery punkty w pięciu spotkaniach. Zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo. Pokonał 5:1 Galatasaray w pierwszej serii gier.