Media: to tam będzie grać Neymar. "Doszedł do porozumienia"

Getty Images / Marco Buenavista/Sports Press Photo/ / Neymar
Getty Images / Marco Buenavista/Sports Press Photo/ / Neymar

Wszystko wskazuje na to, że Neymar do zbliżających się mistrzostw świata 2026 pozostanie w dotychczasowym klubie. Według mediów, Brazylijczyk doszedł już do porozumienia z FC Santos.

W tym artykule dowiesz się o:

ESPN informuje, że Neymar ma podpisać nowy krótkoterminowy kontrakt z FC Santos. Umowa ma obowiązywać do mistrzostw świata, które odbędą się w czerwcu i lipcu 2026 roku.

Źródła mówią, że strony "doszły już do porozumienia", a oficjalne podpisanie kontraktu to tylko kwestia czasu. Sam Brazylijczyk nie ukrywał, że chce zostać w klubie, w którym kończył sezon jako lider ofensywy.

ZOBACZ WIDEO: Jan Urban jest lepszym selekcjonerem od Jerzego Brzęczka? "Nie ma odpowiedzi"

Aktualna umowa Neymara wygasa wraz z końcem roku. W zaawansowanych negocjacjach miało uczestniczyć otoczenie piłkarza na czele z jego ojcem i agentem.

Neymar ma 33 lata i aktualnie przebywa na urlopie w USA. Sezon zakończył z urazem lewego kolana, ale pomógł utrzymać Santos w elicie: w trzech ostatnich kolejkach strzelił cztery gole. Łącznie dla Santosu zanotował 12 goli i sześć asyst w 30 meczach.

Przed końcem roku napastnik ma przejść artroskopię lewego kolana. Zabieg jest oceniany jako prosty, a przerwa potrwa ok. miesiąc.

Brazylijczyk wrócił do macierzystego klubu w styczniu po odejściu z Al Hilal. Jego celem jest czwarty mundial w karierze, choć w ostatnich dwóch latach kontuzje wykluczyły jego występy w kadrze. Przypomnijmy, że w październiku 2023 r. zerwał więzadła i uszkodził łąkotkę.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści