Serie A: Genoa rozbiła Udinese

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu inaugurującym zmagania 25. kolejki Serie A CFC Genoa nie dała żadnych szans Udinese Calcio i rozbiła swojego rywala, wygrywając aż 3:0. Bohaterem spotkania został Robert Acquafresca, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W tym artykule dowiesz się o:

Bianconeri mogłoby się wydawać dobrze rozpoczęli mecz i na początku to nawet oni byli stroną przeważającą, ale do przerwy to gospodarze prowadzili. Po dwóch kwadransach na listę strzelców wpisał się Robert Acquafresca i to trafienie przed zmianą stron rozdzielało oba zespoły.

Druga odsłona to już dominacja podopiecznych Giampiero Gasperiniego. W 58. Minucie Coda sfaulował Acquafreskę i sędzia wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany nie miał problemów z wykorzystaniem jedenastki. Kiedy w 56. Czerwoną kartkę zobaczył Christian Zapata stało się jasne, że Friuliani wyjadą z Genui bez punktu. W 64. Wynik konfrontacji na 3:0 ustalił Palacio.

W tym momencie Rossoblu mają na swoim koncie 38 punktów i zajmują siódme miejsce w lidze. Udinese zgromadziło 24 oczka i jest szesnaste.

CFC Genoa - Udinese Calcio 3:0 (1:0)

1:0 - Acquafresca 30'

2:0 - Acquafresca (k.) 53'

3:0 - Palacio 64'

Genoa: Amelia, Papastathopoulos, Dainelli, Moretti (61' Bocchetti), Mesto, Rossi, Zapater, Criscito, Palacio (71' Jankovic), Acquafresca (74' Suazo), Sculli.

Udinese: Handanovic, Cuadrado, Zapata, Coda, Lukovic, Sanchez (65' Ferronetti), Inler (69' Lodi), Asamoah, Pasquale (46' Pepe), Di Natale, Floro Flores.

Żółte kartki: Rossi, Papastathopoulos, Zapater (Genoa) oraz Pasquale, Coda (Udinese).

Czerwona kartka: Zapata /56'/ (Udinese).