Puchar Francji: Lyon awansował do finału

Olympique Lyon był przed tym meczem zdecydowanym faworytem, rywal zespołu Les Gones zajmuje aktualnie 8. pozycję w tabeli Ligue 2. Gospodarze ostatecznie wygrali 1:0 po golu Brazylijczyka Juninho, jednak nie był to dla nich łatwy pojedynek.

Piotr Robaczyński

Piłkarze Lyonu mieli w przeciągu całego spotkania kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia, ale nie potrafili ich wykorzystać i przez długi czas na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat. Gdy wydawało już się, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna będzie dogrywka, w 88. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Juninho, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej części meczu i pięknym strzałem z prawie czterdziestu metrów pokonał bramkarza gości, zapewniając swojemu zespołowi upragnione zwycięstwo.
W finale Lyon zmierzy się z Paris Saint Germain, mecz ten zostanie rozegrany 24 maja na Stade de France.

Olympique Lyon - CS Sedan 1:0 (0:0)
1:0 - Juninho 88'

Olympique Lyon: Coupet - Réveillère, Boumsong, Cris, Grosso, Toulalan, Källström (70' Juninho), Bodmer, Ben Arfa (77' Benzema), Fred, Keita.

CS Sedan: Regnault - Sartre, Traoré, Cantini, Stinat, Abdoun (59' Sow), Amalfitano, Bonnet, Allart, Tiberi, Mokaké (70' Baning).

Żółte kartki: Cris, Toulalan (Olympique Lyon) oraz Sartre (CS Sedan).

Sędzia: Bertrand Layec.