Juventus zdobył Florencję

Juventus Turyn przynajmniej na chwilę awansował na czwarte miejsce w tabeli. W sobotni wieczór Stara Dama pokonała we Florencji ACF Fiorentinę. O jej sukcesie przesądziło trafienie Fabio Grosso.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gości. Już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Diego. Na przerwę podopieczni Alberto Zaccheroniego nie zeszli jednak w dobrych humorach, bo po pierwszych 45 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Na trzynaście minut przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził były zawodnik Bianconeri, Marco Marchionni.

Wynik rywalizacji w 68 minucie ustalił rezerwowy Fabio Grosso. Lewy defensor tuż po przerwie zastąpił na placu gry Paolo De Ceglie. Piłkarze Cesare Prandelliego do końca walczyli o korzystny rezultat, ale celu nie osiągnęli.

Po 27 kolejkach Juventus ma na swoim koncie 44 punkty. Fiorentina ugrała o dziewięć oczek mniej.

ACF Fiorentina - Juventus Turyn 1:2 (1:1)

0:1 - Diego 2'

1:1 - Marchionni 32'

1:2 - Grosso 68'

Fiorentina: Frey - Comotto (79' De Silvestri), Natali, Felipe, Gobbi - Montolivo, Zanetti (72' Keirrison), Marchionni - Jovetić, Vargas (57' Bolatti), Gilardino.

Juventus: Manninger - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (46' Grosso) - Marchisio, Felipe Melo, Sissoko (75' Poulsen),Candreva - Diego - Trezeguet (71' Iaquinta).

Żółte kartki: Sissoko, Zebina, Marchisio (Juventus).

Sędzia: Damato.