Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Kusia, Tarachulskiego, Gruszczyńskiego oraz Dzierżęgi

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir), Bartosz Tarachulski (Diagóras Ródou), Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) oraz Łukasz Dzierżęga (FC Hlučín). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 30 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marcin Kuś zdobył bramkę w z Bursaspor Kulübü 2:1 (2:0). Polak, który rozegrał całe spotkanie, wpisał się na listę strzelców w 8. minucie meczu, co było jego pierwszym trafieniem w obecnym sezonie.

Bartosz Tarachulski strzelił gola w meczu z GS Ilioúpoli 1:2 (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 28. minucie meczu, pokonując bramkarza gości z rzutu karnego. Dla Tarachulskiego było to siódme trafienie w obecnym sezonie.

Tomasz Gruszczyński zdobył trzy bramki w meczu przeciwko AS La Jeunesse d'Esch 4:0 (2:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 34., 58. oraz 67. minucie meczu. Gruszczyński w obecnym sezonie zdobył cztery gole.

Łukasz Dzierżęga zdobył bramkę w meczu z MFK Karviná 1:0 (0:0). Polak został zmieniony w 90. minucie przez Václava Mozola, wpisując się na listę strzelców w 48. minucie spotkania. Dzierżęga został także ukarany żółtą kartką.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Bolton (4:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Birmingham (1:1)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - rezerwowy w meczu ligowym z Leicester City (1:0)
Grzegorz Rasiak (Reading) - od 88. minuty w meczu ligowym z WBA (1:1)

Leauge One
Wojciech Szczęsny (Brendford) - 90 minut w meczu ligowym z Leyton Orient (1:0)

Leauge Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Barnet (1:1)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - od 58. minuty w meczu ligowym z W. Neustadt (1:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Zulte Waregem (6:0)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - od 79. minuty w meczu ligowym z Omonia (0:1)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z Omonia (0:1)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Omonia (0:1)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z APOEL (1:0)

Czechy

II liga

Łukasz Dzierżęga (FC Hlučín) - do 90. minuty, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z MFK Karviná (1:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - od 80. minuty w meczu ligowym z Montpellier (4:1)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Cassis-Carnoux (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:3)
Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem (0:3)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z PAOK (2:1)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - do 59. minuty w meczu ligowym z Olympiakosem (0:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - do 60. minuty w meczu ligowym z Larisą (1:2)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 70. minuty w meczu ligowym z Panioniosem (1:1)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z Skodą Xanthi (0:0)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - 90 minut w meczu ligowym z Ergotelis (1:3)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - do 63. minuty w meczu ligowym z Ergotelis (1:3)

Beta Ethniki
Bartosz Tarachulski (Diagóras Ródou) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Ilioúpoli (1:2)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Atletico Madryt (3:2)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Feyenoordem (0:0)
Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Heerenveen (4:2)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - nie wystąpił w meczu ligowym z Helmond (1:2)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) - 90 minut, trzy bramki w meczu ligowym z AS La Jeunesse d'Esch (4:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Herthą (0:0)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussią Dortmund (0:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Dortmund (0:0)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Schalke (2:0)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Köln (1:4)
Adam Matuszczyk (1. FC Köln) - 90 minut w meczu ligowym z Hannover 96 (4:1)
(4:1)

2. Bundesliga
Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - poza kadrą w meczu ligowym z Augsburg (4:0)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Benficą (0:1)
Mateusz Bąk (Maritimo Funchal) - poza kadrą w meczu ligowym z Sportingiem Lizbona (3:2)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Nacional Madeira (2:1)

Rosja

Wojciech Kowalewski (Sibir Nowosybirsk) - 90 minut w meczu ligowym z Spartak Nalczik (0:2)
Rafał Murawski (Rubin Kazań) - 90 minut w meczu ligowym z Terek Grozny (0:0)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - poza kadrą w meczu ligowym z Pandurii (0:0)
Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z Pandurii (0:0)

Słowacja

Grzegorz Szamotulski (1.FC DAC Dunajská Streda) - rezerwowy w meczu ligowym z MFK Petržalka (1:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Kilmarnock (3:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Kilmarnock (3:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Rangers (1:4)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Bursaspor Kulübü (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - poza kadrą w meczu ligowym z Arsenał Kijów (3:1)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Napoli (0:1)

Serie B
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Albinoleffe (1:1)
Adam Kokoszka (Empoli) - nie wystąpił w meczu ligowym z Ascoli (1:2)

Łącznie minut: 2237 minut
Średnia ilość minut: 54 minuty 34 sekundy / mecz