Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tomasz Wałdoch dyrektorem sportowym Górnika

Były kapitan Górnika Zabrze, Schalke 04 Gelsenkirchen i reprezentacji Polski, Tomasz Wałdoch został nowym dyrektorem sportowym zabrzańskiego klubu. Po trwających blisko cztery miesiące negocjacjach obie strony doszły do porozumienia i świetny przed laty stoper będzie odpowiadał w klubie z Roosevelta m.in. za transfery. - Podejmuję się jego z wiarą, że wszystko to, czego nauczyłem się najpierw jako zawodnik grając w Bundeslidze, a ostatnio pracując jako trener w Schalke zaprocentuje podczas mojej pracy w Górniku- powiedział podczas konferencji prasowej nowy dyrektor sportowy śląskiego klubu.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Pytanie, które nurtowało kibiców Górnika od bardzo dawna wreszcie doczekało się swojej odpowiedzi. W poniedziałek nowym dyrektorem sportowym zabrzańskiego klubu został doskonały przed laty obrońca m.in. Vfl Bochum, Schalke 04 Gelsenkirchen i wybitny reprezentant Polski, Tomasz Wałdoch. Będzie to dla niego powrót do klubu z Roosevelta po 16 latach. - Tomek Wałdoch był moim faworytem do objęcia posady dyrektora sportowego. W październiku, kiedy rozpoczynałem rozmowy z władzami Allianz podkreślałem, że jest to osoba, która będzie pasować do naszego klubu pod względem mentalnym. Niestety, jak się okazało szybszy od nas był PZPN, który chciał Tomkowi zaproponować posadę asystenta selekcjonera Smudy. Kiedy rozmowy upadły my rozpoczęliśmy negocjacje i efektem tego jest fakt, że od dzisiaj nowym dyrektorem sportowym Górnika jest Tomasz Wałdoch - powiedział prezes zabrzańskiego klubu, Łukasz Mazur.

Do sprawy zatrudnienia nowego dyrektora sportowego w Górniku poważnie podeszli także włodarze klubu z Allianz Polska. Wiceprezes potentata na rynku ubezpieczeń i szef Rady Nadzorczej Górnika, Michael Mueller sam wziął na siebie odpowiedzialność za doprowadzenie rozmów do szczęśliwego końca. - Rozmowy, które prowadziłem z Tomkiem na temat jego pracy w Górniku były na bardzo profesjonalnym poziomie. Wcześniej nie znałem go osobiście, ale po godzinach rozmów, jakie przeprowadziliśmy mogę powiedzieć, że dokonaliśmy najlepszego wyboru z możliwych. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i myślę, że osoba Tomka na posadzie dyrektora sportowego jest gwarantem sukcesów sportowych odniesionych w przyszłości - zapewnił szef właściciela klubu z Roosevelta.

Radości ze swojego powrotu do Zabrza nie krył również sam Wałdoch. Był on przed laty zawodnikiem Górnika. Sięgnął z klubem po tytuł wicemistrza Polski i puchar kraju, po czym wyjechał na zachód. - Niezmiernie się cieszę, że władze Górnika obdarzyły mnie tak dużym zaufaniem i powierzyły mi odpowiedzialną funkcję dyrektora sportowego w takim klubie, jak Górnik Zabrze, znanym w Polsce jak i całej Europie - stwierdził nowy dyrektor śląskiego klubu. - Zrobię wszystko żeby swoim doświadczeniem pomóc Górnikowi w odnoszeniu sukcesów. Jest to bardzo trudne wyzwanie, ale podejmuję się jego z wiarą, że wszystko to, czego nauczyłem się najpierw jako zawodnik grając w Bundeslidze, a ostatnio pracując jako trener w Schalke zaprocentuje podczas mojej pracy w Górniku - dodał Wałdoch.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×