Najatrakcyjniej grające drużyny ekstraklasy

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie osiem meczów 24. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiej drużyny można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiej najmniej.

Bartosz Zimkowski

Noty meczów 24. kolejki ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0

Ocena meczu: 2,0. Kopanina - tak w skrócie można określić mecz na Dialog Arena. Tylko po jednej klarownej sytuacji stworzyły obie drużyny. Grze przeszkadzała również murawa, która była w złym stanie.

Lech Poznań - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Ocena meczu: 4,0. Nie był to tak porywający mecz jak z Legią Warszawa, ale nie brakowało składnych akcji. Ozdobą spotkania był gol Grzegorza Wojtkowiaka.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)

Ocena meczu: 3,0. Co prawda spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych, ale jak na tak fatalny stan boiska na stadionie przy Konwiktorskiej, zobaczyliśmy całkiem sporo bramek i dużo walki.

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Ocena meczu: 1,0. Na stadionie przy Okrzei wiało nudą. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, niegodnym ekstraklasy. Gospodarze w przeciągu 90 minut oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, a warte odnotowania akcje można było policzyć na palcach jednej ręki.

Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Ocena meczu: 3,5. Niezłe widowisko na Arenie Kielc. Podopieczni trenera Marcina Sasala bliscy byli odniesienia zwycięstwa, ale tylko przytomność umysłu Mateusza Cetnarskiego oraz trochę szczęścia pomogły GKS-owi w wywalczeniu remisu.

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 3:2 (1:1)

Ocena meczu: 4,0. Pięć bramek, walka na całym boisku, hattrick Janoszki, filmowa akcja przy drugim golu Odry. Gdy do tego dodamy końcówkę spotkania, która była z cyklu tych, o których mówi się latami, to będziemy mieli obraz derbowego meczu. W spotkaniu za dużo było jednak niedokładności i prostych błędów obu drużyn.

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 0:0

Ocena meczu: 3,0. Szczególnie pierwsza połowa mogła się bardzo podobać kibicom zgromadzonym na stadionie przy ulicy Traugutta. Gdańszczanie gryźli trawę i łącznie przez cały mecz stworzyli 4-5 stuprocentowych sytuacji. Gdyby zdobyli bramkę, byłaby to najładniejsza połowa w ich wykonaniu od wielu meczów. Niestety nie wpadły żadne bramki, a sam mecz mógł skończyć się w 60 minucie, gdyż ostatnie pół godziny przypominały bardziej szachy, niż piłkę nożną.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Ocena meczu: 4,0 Ciekawe, szybkie spotkanie w Krakowie, chociaż głównie za sprawą rozkręcających się mistrzów Polski. Pełne trybuny Suchych Stawów i gorący doping kibiców wpłynęły pozytywnie na odbiór meczu.