Premiership: Liverpool znów zawiódł!

W środę dokończono 22. kolejkę Premiership i dużą sensację sprawił zespół Wigan Athletic, remisując na Anfield Road z FC Liverpoolem 1:1. Po swoje drugie zwycięstwo na wyjeździe sięgnął Manchester City ogrywając Newcastle United 2:0.

Bartosz Zimkowski

Liverpool objął prowadzenie w meczu z Wigan w 47. minucie, gdy Fernando Torres wpisał się na listę strzelców. Wydawało się, że The Reds utrzymają korzystny dla siebie rezultat, jednak na 10 minut przed końcem Titus Bramble doprowadził do wyrównania. Rafael Benitez wprowadził dwóch kolejnych napastników: Petera Croucha i Dirka Kuyta, ale wynik nie uległ już zmianie i The Reds spadli na piąte miejsce. Wyprzedził ich Manchester City, który wygrał swój drugi wyjazdowy mecz w tym sezonie ogrywając na St James Park Newcastle United 2:0. Nie pomógł nawet Michael Owen, który zagrał 45 minut.

O dużym pechu mogą mówić piłkarze ostatniego zespołu ligi - Derby County. Barany długo utrzymywały remis z meczu z Boltonem Wanderers, ale w doliczonym czasie gry Stelios Giannakopoulos zapewnił Kłusakom zwycięstwo 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy Blackburn Rovers a Sunderlandem.