Inter mistrzem Włoch, Sampdoria w Lidze Mistrzów

Inter Mediolan obronił tytuł Mistrza Włoch i tym samym wywalczył Scudetto po raz piąty z rzędu. Nerazzurri z problemami, ale pokonali Sienę, zwycięstwo odniosła także druga AS Roma. W kwalifikacjach Ligi Mistrzów zagra Sampdoria.

Adam Kiołbasa

Nerazzurri od początku dominowali, ale Bianconeri bardzo groźnie kontratakowali. Tak na dobrą sprawę jeden z lepszych meczów w swojej karierze rozgrywał bramkarz AC Sieny Gianluca Curci, ale nic w tym dziwnego, bowiem cały czas jest on własnością AS Romy. Do 57. minuty golkiper nie skapitulował i mało tego, popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, ostatecznie jednak Diego Milito znalazł drogę do bramki drużyny z Toskanii i tym samym zapewnił Interowi Mediolan Scudetto. Nie zapominajmy, że właśnie dzisiaj urodziny obchodzi prezydent czarno-niebieskich - Massimo Moratti, co oznacza, że jego piłkarze sprawili mu bardzo miły prezent. Zatem piłkarze Jose Mourinho cały czas mają szanse na potrójną koronę.

Do końca w Mistrzostwo Włoch wierzyli zawodnicy Claudio Ranieriego, którzy już do przerwy prowadzili z Chievo różnicą dwóch bramek. Trafienia Mirko Vucinicia i Daniele De Rossiero mogły okazać się być dla Giallorossich tymi najważniejszymi, ale Inter podobnie jak w Pucharze Włoch, ostatecznie okazał się lepszy od rzymian.

Sampdoria Genua miała pewne problemy z SSC Napoli, ale niezawodny Giampaolo Pazzini dał Dorianim niezwykle cenne trzy punkty, dzięki czemu to podopieczni Luigi Del Neriego zagrają w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Citta di Palermo bardzo chciało zakończyć sezon na czwartej pozycji, ale obeszło się smakiem. Co prawda Różowi ograli już zdegradowaną Atalantę po dwóch golach Edisona Cavaniego, ale to do osiągnięcia celu nie wystarczyło. Sycylijczycy zdobyli zwycięskiego gola dopiero w 5. minucie doliczonego czasu gry, a uczynili to z rzutu karnego.

FC Parma chciała zakończyć sezon z 50 punktami na koncie, a ma 52. Gialloblu na zakończenie sezonu nie dali żadnych szans Livorno Calcio i pewnie wygrali 4:1. Bohaterem starcia został David Lanzafame, który strzelił dwa gole.

Maxi Lopez znów dał trzy oczka Catanii Calcio, w której szeregach zabrakło kontuzjowanego Błażeja Augustyna. Tym samym Rossaazzurri ograli Genoę.

AS Bari wygrało z Fiorentiną, co oznacza, że Viola i tak nieudany sezon zakończyła w niezbyt dobrym stylu. Ponadto Cagliari Calcio podzieliło się punktami z Bolonią.

W sobotę Milan ograł 3:0 Juventus, a Lazio 3:1 Udinese.

W Lidze Mistrzów zagrają: Inter, Roma oraz Milan, w kwalifikacjach do tych rozgrywek wystąpi Sampdoria, w Lidze Europejskiej UEFA zobaczymy: Palermo, Napoli i Juventus, natomiast z Serie A żegnają się: Livorno, Siena i Atalanta. Nadal nie wiadomo, kto awansuje do elity.