ME: Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0

W zaległym spotkaniu 18. kolejki Młodej Ekstraklasy, Lech Poznań wygrał we Wronkach z Górnikiem Zabrze 3:0 (1:0). W szeregach gospodarzy świetne zawody rozegrał Mateusz Machaj, który zdobył dwa gole po strzałach z rzutów wolnych, a przy trafieniu Jacka Kadzińskiego zaliczył asystę.

Piłkarze Lecha i Górnika stworzyli w niedzielne popołudnie całkiem niezłe widowisko. Tempo było dość wysokie, a akcje konstruowane przez oba zespoły mogły się podobać. Wynik nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia, bowiem gospodarze wykazali się świetną skutecznością i zamienili na bramki spory procent wypracowanych przez siebie sytuacji strzeleckich, podczas gdy zabrzanie bili głową w mur.

Podopieczni Mariana Kurowskiego wyszli na prowadzenie w 17. minucie. Pięknym podaniem z głębi pola popisał się Mateusz Machaj i piłka trafiła idealnie pod nogi wbiegającego w pole karne Jacka Kadzińskiego. Ten przyjął futbolówkę ze zwodem, minął wychodzącego z bramki Mirosława Kuczerę i z najbliższej odległości uzyskał gola otwierającego wynik.

Odpowiedź Górnika mogła być niemal natychmiastowa. Już w 20. minucie bowiem w sytuacji sam na sam z Dawidem Krętem znalazł się najskuteczniejszy strzelec zabrzan, Marcin Wodecki. Tym razem snajper Górnika zachował się jednak fatalnie, bowiem mając sporo miejsca i swobody, uderzył wyraźnie obok słupka.

W dalszej części meczu niezłych okazji nie wykorzystali Przemysław Grajek oraz bardzo aktywny Damian Furczyk. Strzał tego pierwszego okazał się minimalnie niecelny, natomiast po potężnym uderzeniu Furczyka Kręt odbił piłkę przed siebie.

W 53. i 85. minucie popis umiejętności indywidualnych dał najlepszy na boisku Machaj. Pomocnik Kolejorza dwukrotnie pokonał Kuczerę strzałami z rzutów wolnych. W pierwszej sytuacji uderzał z ok. 19 metrów i piłka wpadła do siatki po rękach zabrzańskiego golkipera, natomiast w 85. minucie strzał z 17 metrów był jeszcze bardziej precyzyjny i tym razem Kuczera nie miał szans nawet dotknąć futbolówki.

Poznaniacy zwyciężyli zatem 3:0 i zakończyli sezon w Młodej Ekstraklasie na 4. miejscu. Piłkarze Górnika natomiast uplasowali się ostatecznie na 10. pozycji w tabeli.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 (1:0)

1:0 - Kadziński 17'

2:0 - Machaj 53'

3:0 - Machaj 85'

Lech Poznań: Kręt - Przybylski (46' Wolkiewicz), Szyszka, Królak, Sarna, Kadziński (67' Rampold), Machaj, Kowalski (61' Głaz), Giziński (46' Czechanowski), Białożyt, Gołembowski (76' Tatarczuk).

Górnik Zabrze: Kuczera (88' Paliwoda) - Gancarczyk, Popiel, Szymura, Halama, Maciejewski (83' Rabiej), Grajek (46' Walas), Furczyk, Gajewski (46' Rucki), Ambroziak, Wodecki (78' Łysiak).

Żółte kartki: Giziński, Wolkiewicz (Lech) oraz Gancarczyk, Szymura, Rucki (Górnik).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Zachodniopomorski ZPN).