90 minut Juniora Diaza przeciwko Szwajcarii

Piłkarz krakowskiej Wisły, Junior Diaz w czasie wtorkowego towarzyskiego spotkania Kostaryki ze Szwajcarią spędził na boisku pełne 90 minut. Jego zespół pokonał w Sion finalistę mistrzostw świata 1:0.

Maciej Kmita

Gracz Białej Gwiazdy wystąpił na lewej stronie bloku defensywnego drużyny prowadzonej przez Ronalda Gonzaleza. W 83. minucie został ukarany żółtą kartką za faul na Stephanie Lichtsteinerze. Bramki Kostaryki przez cały mecz bronił natomiast Keylor Navas, który stał się głównym celem transferowym Wisły Kraków.

Trafienie na wagę zwycięstwa dla Kostaryki strzelił w 57. minucie gry Winston Parks.

Był to drugi mecz Kostaryki w czasie europejskiego tournee. Wcześniej przegrali z Francją w Lens 1:2, a w najbliższą sobotę w Bratysławie sprawdzą formę Słowacji tuż przed jej wylotem na mundial do RPA.