Nigeria pokonała Koreę Północną

W starciu Nigerii z Koreą Północną górą byli piłkarze z Afryki, którzy co prawda w pewnym momencie mieli pewne problemy, ale ostatecznie pokonali swojego rywala różnicą dwóch bramek.

Adam Kiołbasa

Nigeria już do przerwy prowadziła, a na listę strzelców w 16. Minucie wpisał się Yakubu. Na kolejne bramki przyszło nam czekać do drugiej części gry. Najpierw z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Obinna, a w 64. kontaktowego gola dla Azjatów strzelił Jong.

Kiedy w 82. czerwoną kartkę zobaczył Cha stało się jasne, że Korea Północna już raczej nie doprowadzi do wyrównania. W końcówce wynik pojedynku na 3:1 ustalił Obafemi Martins.

Przypomnijmy, że obie reprezentacje wezmą udział w Mistrzostwach Świata 2010, które zostaną rozegrane w Republice Południowej Afryki.

Nigeria - Korea Pn. 3:1 (1:0)
1:0 - Yakubu 16'
2:0 - Obinna (k.) 62'
2:1 - Jong 64'
3:1 - Martins 88'
Czerwona kartka: Cha /82'/ (Korea Pn.).