Brescia w Serie A

Brescia Calcio jest ostatnim zespołem, który wywalczył awans do włoskiej Serie A. Piłkarze z Lombardii w rewanżowym meczu finału play off pokonali na własnym terenie Torino Calcio 2:1.

Adam Kiołbasa

Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, a jedynego gola w pierwszej części spotkania strzelił Possanzini. Od tego momentu Squadra Granata była w poważnych opałach, ale dopisywało jej szczęście, dzięki czemu przed drugą odsłoną pozostawała w grze.

Po zmianie stron mecz się zaostrzył. Kiedy w 67. minucie po faulu Ogbonny na Possanzinim sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Caracciolo, stało się jasne, że po pięciu latach przerwy klub z Lombardii powróci do Serie A.

W 69. minucie sędzia ukarał dwóch zawodników. Jeśli chodzi o gospodarzy, to czerwoną kartkę zobaczył Hatemai (siedział wówczas na ławce rezerwowych), a po stronie gości plac gry był zmuszony opuścić D'Ambrosio. W 86. minucie nadzieję w serca kibiców Toro wlał jeszcze Arma, ale to wszystko, na co było stać ekipę ze stolicy Piemontu. W doliczonym czasie gry na dokładkę z boiska wyleciał Barusso.

Przypomnijmy, że w pierwszej konfrontacji padł bezbramkowy remis i zarówno teraz, jak i wtedy w meczowej osiemnastce zabrakło Bartosza Salamona (Brescia).

Brescia Calcio - Torino Calcio 2:1 (1:0)
1:0 - Possanzini 34'
2:0 - Caracciolo (k.) 67'
2:1 - Arma 86'