Śląsk "na piątkę" w sparingu z FK Teplice

Śląsk Wrocław w potyczce sparingowej przegrał 0:5 z czwartym zespołem ligi czeskiej - FK Teplice. W drużynie z Wrocławia na boisku pojawiło się trzech testowanych graczy, a także trenujący z wrocławianami Przemysław Kaźmierczak.

Artur Długosz

Piłkarze Śląska Wrocław ponieśli bardzo wysoką porażkę z czwartą drużyną ligi czeskiej - FK Teplice. Nie udało się więc wrocławianom pierwsze spotkanie kontrolne w letniej przerwie między rozgrywkami. W wyjściowej jedenastce zielono-biało-czerwonych znaleźli się nowi zawodnicy WKS-u - Waldemar Sobota i Cristian Omar Diaz. Zagrał również trenujący ze Śląskiem były reprezentant Polski, Przemysław Kaźmierczak.

Od początku pojedynku piłkarze prowadzeni przez Ryszarda Tarasiewicza zagrali w ustawieniu 4-5-1. Dopiero w drugiej połowie Śląsk zaczął grać dwójką napastników, czyli tak, jak zapowiadano, że ma teraz grać. Po pierwszej połowie wrocławianie do szatni schodzili przegrywając jedną bramką. W przerwie Tarasiewicz wymienił praktycznie cały skład, a na boisko wpuścił przebywających na testach Patrika Wozniacki, Bartosza Broniszewskiego i Danilo Markovica. Tej połowy wrocławianie na pewno nie zaliczą do udanych, bowiem dali sobie strzelić cztery gole. Mecz na dłużej zapamięta także Broniszewski, który zaliczył samobójcze trafienie.

O ile pierwsza połowa była wyrównana, to w drugiej na boisku dominował już zespół czeski. Było to pierwsze spotkanie sparingowe Śląska w letniej przerwie. Wrocławianie zagrali na piątkę, ale z tyłu, a nie na taką, o jakiej zawsze marzą uczniowie. W trakcie zgrupowania w niemieckiej miejscowości Hoeckendorf zielono-biało-czerwonych czekają jeszcze trzy sparingi - z Hallescher FC, Dynamo Drezno i Goerlitz. We wtorkowym sparingu udziału nie wzięli Vuk Sotirović, Łukasz Madej i Łukasz Gikiewicz.

Śląsk Wrocław - FK Teplice 0:5 (0:1)
0:1 - Mahmutović 41'
0:2 - Mahmutović 57'
0:3 - Vachousek 59'
0:4 - Vachousek 66'
0:5 - Broniszewski sam. 80'

Śląsk Wrocław: Kelemen (60' Kaczmarek) - Celeban (46' Socha), Fojut (46' Broniszewski), Pawelec (46' Sztylka), Spahić (46' Wołczek) - Gancarczyk (46' Ćwielong), Dudek (46' Ulatowski), Kaźmierczak (46' Łukasiewicz), Mila (46' Wozniacki), Sobota (46' Marković) - Diaz (46' Szewczuk).

FK Teplice: Grigar (46' Slavik) - Vidlicka (72' Kalivoda), Lukas (76' Jablonsky), Klein, Rosa (82' Picha) - Vachousek, Stozicky (46' Zoubele), Matula, Ljevaković, Mahmutović (66' Melunovic) - Dosek (56' Mares).

Żółte kartki: Pawelec (Śląsk) oraz Ljevaković (FK Teplice).