Jagiellonia rozgromiła Leicester City!

Kolejny zespół z wyższej półki sprawdził przebywającą na zgrupowaniu w Słowenii Jagiellonię Białystok. Leicester City - 5. drużyna angielskiej Championship - okazał się słabszy od polskiej drużyny! Najjaśniejszymi postaciami na boisku był super duet napastników Kamil Grosicki - Tomasz Frankowski. Obaj strzelili po dwie bramki.

Tomasz Kozioł

Żółto-czerwoni, którzy od 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, podczas letnich meczów sparingowych nie zaznali jeszcze goryczy porażki, wygrywając sześć spotkań i zaledwie jedno remisując (z mistrzem Turcji).

W środę po raz kolejny zmierzyli się z uznaną w futbolowym świecie marką. Leicester jest jednym z najstarszych klubów na świecie - został założony w 1884 roku. W swojej bogatej historii Lisy raz zostały wicemistrzem Anglii, trzykrotnie sięgały po Puchar Ligi, a także raz wznosiły w górę Superpuchar Anglii.

- Formę to my mamy przygotować na spotkania w europejskich pucharach, a nie na sparingi. Robimy wszystko, żeby jak najlepiej się prezentować. Na razie do tego jeszcze daleka droga. W dalszym ciągu popełniamy mnóstwo prostych błędów i musimy je jak najszybciej wyeliminować - stwierdził spokojnym głosem Michał Probierz. - Cieszy, że bramki zdobyliśmy po ładnych, składnych akcjach - dodał trener Jagi.

Jagiellonia prowadzenie objęła po półgodzinie gry. Znakomicie grający tego dnia Kamil Grosicki otrzymał podanie od Bartłomieja Pawłowskiego, z łatwością minął środkowego obrońcę i bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej bramki.

Na ripostę Anglików nie trzeba było długo czekać. Białostoczanie źle ustawili pułapkę ofsajdową i Dudley Junior Campbell po kilkudziesięciu sekundach doprowadził do wyrównania.

Podopieczni Probierza nie załamali się takim obrotem sprawy i już po niespełna trzech minutach ponownie prowadzili. Bartłomiej Pawłowski dograł do "Grosika", a ten ładną podcinką nie dał najmniejszych szans dla Conrada Logana.

Po zmianie stron białostoczanie dorzucili jeszcze dwie bramki i tym samym potwierdzili, że będący na początku przygotowań Leicester jest jeszcze daleki od optymalnej formy. Wprowadzony w drugiej połowie Tomasz Frankowski dokonał dzieła zniszczenia. Swojego pierwszego gola zdobył po uderzeniu z woleja (dopadł do odbitej od obrońcy piłki po strzale Marcina Burkhardta), a kolejnego dołożył tuż przed końcem spotkania, przerzucając piłkę nad bramkarzem, po asyście Łukasza Bogusławskiego.

Kolejne sparing Jagiellonia rozegra w sobotę (17 lipca) o godz. 18:00. Rywalem białostoczan będzie bułgarski PFK Minior Pernik.

Jagiellonia Białystok - Leicester City 4:1 (2:1)
1:0 - Grosicki 30'
1:1 - Campbell 32'
2:1 - Grosicki 35'
3:1 - Frankowski 66'
4:1 - Frankowski 89'

Jagiellonia Białystok: (I połowa): Sandomierski - Lewczuk, Skerla, Józefiak, El Mehdi - Kupisz, Hermes, Bogusławski (17' B. Pawłowski), Kašćelan, Maycon - Grosicki. (II połowa): Gikiewicz - Norambuena, Gogol, Cionek, Klepczarek - J. Pawłowski, Grzyb, M. Burkhardt, Lato - Grosicki (55' B. Pawłowski, 81' Bogusławski), Frankowski.

Leicester City: (I połowa): Logan - Neilson, Miguel Vítor (22' Morrison), Parkes, Berner - Kermorgant, Verma, N'Guessan, Oakley - Fryatt, Campbell. (II połowa): Weale - Zverotić, Hobbs, Morrison, Kennedy (65' Mansour) - Adams (65' John), King, Dyer (65' Schlupp), Wellens - Howard, Črnčič (70' Chambers).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.