Kadrowe zawirowania w Stalowej Woli

W Stalowej Woli cały czas trwa kompletowanie składu na nowy sezon. Jak do tej pory kadra nie wygląda okazale, ale w poniedziałek bądź wtorek kolejni zawodnicy powinni związać się umową z klubem z Podkarpacia.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Trzech podpisze umowy

Na początku tygodnia umowy ze Stalą Stalowa Wola powinno podpisać trzech zawodników. Kamil Gęśla i Krystian Getinger raczej na pewno zagrają w Stalowej Woli, gdyż już porozumieli się praktycznie z klubem. W Stalówce chce grać także Michał Kachniarz, który nie wystąpił w sobotnim sparingu z Unią Tarnów. - Kachniarz dostał propozycję kontraktu w Stali, ale nie grał z Unią, gdyż załatwiał sprawy studiów. Chciałbym żeby u nas grał i on chce tutaj grać - stwierdził w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl szkoleniowiec zielono-czarnych Sławomir Adamus. Trener Stali liczy na Kachniarza, który jest środkowym pomocnikiem. - Gdyby z nami podpisał, to musielibyśmy znaleźć tylko jednego piłkarza do środka pola - dodał Adamus.

Wybrano bramkarza

Po potyczce z Unią Tarnów Adamus wraz z trenerem bramkarzy Józefem Lesiem zdecydowali się na golkipera, który wzmocni spadkowicza z pierwszej ligi. - Będzie grał Dydo. Porozumieliśmy się z nim i podobnie jak Gęśla czy Getinger koło poniedziałku, wtorku powinien związać się z nami umową - kontynuuje opiekun zielono-czarnych, który zrezygnował z drugiego testowanego bramkarza Dmitrija Asnina ze Stali Rzeszów. - Mam nadzieję, że w Stalówce się odbuduję, bo przez ostatni okres było ciężko. Wyższa liga i większe nadzieje po prostu. Ja też stawiam sobie wysoko poprzeczkę i mam nadzieję, że kibice będą ze mnie zadowoleni - powiedział Bartłomiej Dydo.

Finanse przeszkodą w zatrudnieniu

W Stalowej Woli od dawna nie ma wielkich pieniędzy. Mimo, że teraz powstała spółka akcyjna sytuacja się nie zmieniła. Finanse są główną przeszkodą w zatrudnianiu zawodników. Z tego powodu w Stali grać nie będzie Michał Rajtar, którego w składzie chciał mieć trener Stalówki. Prawdopodobnie z tej samej przyczyny do domu zostanie odesłany Roman Bobak, ukraiński zawodnik, który ostatnio grał w Siarce Tarnobrzeg a latem przebywał na testach w Polonii Warszawa.

Są jeszcze braki

Stal potrzebuje koniecznie prawego obrońcy, dwóch środkowych pomocników i napastnika. W defensywie zapewne grać będzie jakiś junior chyba, że znajdą się pieniądze na jakiegoś innego piłkarza. W ataku testowani byli Artur Węska z Zagłębia Lubin i Łukasz Kamiński z Avii Świdnik. - Węska musiał wrócić do Lubina, gdyż zaproponowano mu tam jakiś klub w trzeciej lidze. Kamiński narzeka na plecy, ale nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu więc można z nim jeszcze rozmawiać. Nie będę nikogo ciągnął na siłę - mówił z lekką złością w głosie Adamus.

Na testy do Stalowej Woli mają przyjechać jeszcze zawodnicy z Ukrainy, ale w tym przypadku z kilkunastu, albo kilkudziesięciu graczy nadaje się co najwyżej jeden. W Stalówce nie będą grać także testowani piłkarze z Armenii. Być może władzom spółki uda się pozyskać jakieś dodatkowe środki na uzupełnienie braków. W przeciwnym razie kadra Stali będzie w jakiejś części składać się z juniorów klubu.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×