Drugi garnitur Górnika lepszy od LZS Leśnica

Grająca w rezerwowym zestawieniu drużyna Górnika Zabrze pokonała w mecz sparingowym trzecioligowy LZS Leśnica 2:1 (1:0). W drużynie beniaminka ekstraklasy zagrali w głównej mierze zawodnicy, którzy w piątkowym meczu kontrolnym z MC Alger grali w krótkim przedziale czasowym, a kadrę uzupełnili zawodnicy drużyn młodzieżowych.

Marcin Ziach

Górnik szybko objął prowadzenie w tym spotkaniu, bo już w 10. minucie gry piłkę do siatki leśniczan wpakował Tomasz Chałas. Mimo licznych okazji strzeleckich zabrzanie albo nie umieli rozbić dobrze zorganizowanych szeregów defensywnych trzeciligowca, albo zawodziła skuteczność. Drugą bramkę dla beniaminka ekstraklasy zdobył w 69. minucie gry uzdolniony stoper zabrzan, Bartosz Kopacz.

LZS stać było jedynie na trafienie honorowe, a jego autorem był Marek Gładkowski, który bramkarza zabrzan pokonał w 79. minucie spotkania. Warto nadmienić, że w kadrze leśniczan w minionym sezonie znajdowało się dwóch zawodników, którzy w niedalekiej przeszłości reprezentowali barwy Górnika. Mowa tu o niespełnionym wciąż wielkim talencie Mateuszu Bukowcu i doświadczonym napastniku Stanisławie Wróblu.

Górnik Zabrze - LZS Leśnica 2:1 (1:0)
1:0 - Chałas 10'
2:0 - Kopacz 69'
2:1 - Gładkowski 79'

Górnik Zabrze: Skorupski - Mańka (62' Szołtysek), Kopacz (89' Bień), Cymański, Marciniak (84' Krakowiak) - Bębenek (89' Kiełtyka), Gierczak (70' Niemczuk), Leszczak (46' Bartusiak), Balat (89' Dulski), Wodecki (81' Rabiej) - Chałas (46' Krakowski).

LZS Leśnica: Budzich - Dzieniszewski, Bachor, Piotr Dyczek, Kierdal - Sładek, Gwiaździński, Sadowski, Chojnowski - Janczarek, Kotysz; Grali także: Żebrowski, Ramis, Zyguła, Bella, Sotor, Gładkowski, Paweł Dyczek, Łysoń, Łepkowski, Rybiałek.