Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

W tym artykule dowiesz się o:

EKSTRAKLASA

Artur Jędrzejczyk: Zamieniłbym moje gole na zwycięstwo z Arsenalem (SportoweFakty.pl)

Uczcić powołanie do reprezentacji Polski zdobyciem hattricka przeciwko Arsenalowi Londyn? Uczynić to, będąc nominalnym obrońcą? Sztuka ta w sobotnie popołudnie udała się obrońcy Legii Warszawa, Arturowi Jędrzejczykowi -> Więcej

Inauguracja bez wstydu - echa meczu Górnik Zabrze - Polonia Warszawa (SportoweFakty.pl)

Pod znakiem zemsty "Abdula", obskórnych Toi Toi, protestu kibiców i triumfu Józefa Wojciechowskiego przebiegała piątkowa ligowa inauguracja przy Roosevelta, w której Górnik podejmował Polonię Warszawa -> Więcej

Bosacki do poniedziałku pozostanie w szpitalu (Polska Agencja Prasowa)

Obrońca Lecha Poznań Bartosz Bosacki czuje się dobrze, ale do poniedziałku zostanie w łódzkim szpitalu - poinformował PAP lekarz poznańskiego klubu Tomasz Piontek. Kapitan mistrza Polski w sobotę podczas meczu z Widzew doznał groźnie wyglądającego urazu -> Więcej

Poważne urazy w Śląsku i Jagiellonii (slaskwroclaw.pl / SportoweFakty.pl)

Bardzo źle nowy sezon ligowy rozpoczął się dla Sebastiana Dudka ze Śląska Wrocław i El Mehdi Sidqy "Mido" z Jagiellonii Białystok. Zawodników na skutek urazów czeka długa przerwa w grze -> Więcej

I LIGA

Piłkarze Piasta wzięli sobie do serc słowa trenera (SportoweFakty.pl)

Do przerwy przegrywali z GKS-em Katowice 0:1, ale po zmianie stron przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jak się później okazało, pożądany efekt przyniosła męska rozmowa w szatni -> Więcej

Błażej Radler: W Odrze będzie coraz lepiej (SportoweFakty.pl)

Po słabej inauguracji i przegranej u siebie z Piastem 0:3, Odra zdobyła komplet punktów w Poznaniu, w meczu z Wartą. Jednym z bohaterów tego spotkania był Błażej Radler, który zdobył bramkę po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego -> Więcej

Robert Demjan: Wygrał cały zespół (SportoweFakty.pl)

Bezprecedensowym bohaterem sobotniego spotkania Podbeskidzia z Górnikiem Polkowice był słowacki napastnik Robert Demjan. Sprowadzony latem z Viktorii Žižkov 28-letni snajper zdobył dla Górali dwie bramki -> Więcej

Minorowe nastroje w Warcie (SportoweFakty.pl)

Jeden punkt zdobyty u siebie w dwóch meczach z beniaminkiem i spadkowiczem to bardzo słaby rezultat poznańskiej Warty. - Atmosfera w zespole jest ciężka - mówi Zbigniew Zakrzewski, napastnik Zielonych -> Więcej

Marcin Brosz: Za wcześnie, by oceniać (SportoweFakty.pl)

W dwóch pierwszych meczach na zapleczu ekstraklasy Piast Gliwice ugrał komplet punktów. Po zwycięstwie nad Odrą Wodzisław, niebiesko-czerwoni pokonali GKS Katowice i rozsiedli się na fotelu lidera rozgrywek. Wielu upatruje w tym zespole faworyta do awansu -> Więcej

Rozbrajająca szczerość Czerniawskiego: Jestem bezsilny (SportoweFakty.pl)

- Siedząc na ławce, czułem się bezsilny - przyznał trener Warty, Marek Czerniawski. W sobotę jego drużyna w beznadziejnym stylu przegrała u siebie z Odrą Wodzisław -> Więcej

POZOSTAŁE

Wygrana Realu w obecności 90 tysięcy widzów, galaktyczna połowa "Królewskich"! (video) (realmadrid.pl / SportoweFakty.pl)

Dwa gole puszczone w pierwszej połowie przez Jerzego Dudka, choć nieobciążające jego konta, sprawiały, że LA Galaxy byli bliscy pokonania Realu Madryt. Jednak po zmianie stron "Królewscy" zagrali genialnie, zdominowali gospodarzy i zwyciężyli 3:2 -> Więcej

Łukasz Fabiański: Boss nie będzie z nas zadowolony (Polska Agencja Prasowa)

W sobotę Łukasz Fabiański, były gracz Legii Warszawa, wrócił na stadion przy Łazienkowskiej, ale w barwach Arsenalu Londyn. Bramkarz zagrał pierwszą połowę towarzyskiego meczu, który Kanonierzy wygrali 6:5. Popełnił jednak kilka błędów -> Więcej

Niedziela w Premier League: Wenger gotów zakończyć karierę w Arsenalu, Mourinho nie złoży oferty kupna Cole'a (brytyjskie media)

W wieku 65 lat Arsene Wenger może zakończyć trenerską karierę. Francuz skłania się ku podpisaniu nowego kontraktu z Arsenalem Londyn. Natomiast Jose Mourinho zapowiedział, iż nie złoży Chelsea Londyn oferty kupna Ashley'a Cole'a -> Więcej

Niedziela w Serie A: Inter chce zatrzymać Maicona, Giovinco wróci do Juventusu (włoskie media)