Puchar Niemiec: Trafienie Polaka nie pomogło drugoligowcowi

VFL Osnabruck uległ po dogrywce 2:3 beniaminkowi Bundesligi FC Kaiserslautern w najciekawszym piątkowym spotkaniu I rundy DFB-Pokal. Drugoligowcom nie pomogła bramka sprowadzonego z Borussii Dortmund Sebastiana Tyrały, jednokrotnego reprezentanta Polski.

Konrad Kostorz

Urodzony w Raciborzu 22-latek niedawno przeniósł się z Borussii Dortmund, gdzie nie mógł liczyć na miejsce w podstawowej "jedenastce", do beniaminka 2. Bundesligi, ambitnego zespołu VFL Osnabruck, którego aspiracje sięgają najwyższej klasy rozgrywkowej. Sebastian Tyrała, choć występował w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec, za kadencji Leo Beenhakkera zadebiutował w polskiej kadrze i do końca kariery reprezentował będzie biało-czerwone barwy.

Waleczny pomocnik w spotkaniu z "Czerwonymi Diabłami" wpisał się na listę strzelców w 20. minucie, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie na Osnatel-Arena. Tyrała, ukarany jeszcze przed przerwą żółtą kartką, rozegrał pełne 120 minut. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w zespole Kaiserslautern zmieniony został Iljan Micanski, znany z występów w Zagłębiu Lubin, który nie stanowił zagrożenia dla bramki VFL. W końcówce ekstraklasowcy jednak wyrównali, a w dogrywce podopieczni Marco Kurza dołożyli kolejne dwa trafienia. Osnabruck odpowiedział jedynie golem Bjorna Lindemanna i pożegnał się z rozgrywkami.

W sobotę do rywalizacji przystąpi m.in. Borussia Dortmund. Z trójką Polaków w składzie "Borussen" zmierzą się z Wacker Burghausen. Dwa dni później wystąpią obrońcy Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie powinni mieć trudności z pokonaniem Germanii Windeck.

Wyniki piątkowych spotkań I rundy Pucharu Niemiec:

VFL Osnabruck - Kaiserslautern 2:3 dogr. (1:0, 1:1)

0:2 - Schaffler 90'

Wilhelmshaven - Eintracht Frankfurt 0:4 (0:2)

1:1 - Haller 60'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)