Bayern zwycięża na inaugurację Bundesligi, złoty gol Schweinsteigera!

Sezon 2010/2011 w niemieckiej Bundeslidze rozpoczęty! Pojedynek Bayernu z Wolfsburgiem zakończył się wygraną obrońców tytułu 2:1. Ta nie przyszła im jednak łatwo, bowiem decydującą bramkę Bastian Schweinsteiger strzelił dopiero w doliczonym czasie gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Stadion Allianz Arena, jak przystało na inaugurację sezonu, wypełnił się do ostatniego miejsca. Gospodarze rozpoczęli z Toni Kroosem w środku pola, mającym za zadanie zastąpić kontuzjowanego Arjena Robbena. Debiutujący w roli trenera w spotkaniu Bundesligi Steve McClaren desygnował do gry Edina Dzeko, ale nieoczekiwanie na ławce posadził Grafite i Zvjezdana Misimovicia. Wszyscy trzej wciąż noszą się z zamiarem opuszczenia swojego pracodawcy jeszcze przed zakończeniem okienka transferowego.

Bawarczycy od pierwszym minut narzucili swoje warunki gry. W 9. minucie wspaniałą dwójkową akcję przeprowadzili Kroos i Thomas Mueller. Drugi z nich zakończył ją celnym strzałem i stało się jasne, że Wolfsburg czeka w Monachium niezwykle trudna przeprawa. W pierwszej połowie goście byli na murawie zupełnie niewidoczni, a Bayern po zdobyciu bramki nieco zwolnił tempo. Swoich szans szukali wprawdzie Miroslav Klose i Franck Ribery, ale albo nie trafiali w światło bramki, albo z ich uderzeniami radził sobie Diego Benaglio.

Po zmianie stron do ataków rzucili się goście, a wiele ożywienia wniosło wprowadzenie do gry Misimovicia. W ciągu kilku pierwszych minut na dwie dobre okazje zapracował Dzeko, a na jedną Mario Mandzukić, ale szczęście było po stronie obrońców tytułu. Hans Joerg-Butt nie miał jednak nic do powiedzenia w 55. minucie, gdy po dośrodkowaniu Karima Zianiego z rzutu rożnego bośniacki snajper Wolfsburga głową wpakował piłkę do siatki.

W 68. minucie Dzeko był bliski kolejnego wpisania się na listę strzelców, ale tym razem skuteczną interwencją popisał się Butt. W końcówce tempo gry wyraźnie spadło, a oba zespoły sprawiały wrażenie zadowolonych z podziału punktów. Jednak Bayern stać było na decydującą szarżę. Akcję rozpoczął Diego Contento, podał do Ribery'ego, a ten znakomicie wypatrzył Bastiana Schweisteigera, który rzutem na taśmę zapewnił monachijczykom komplet punktów w pierwszej kolejce nowego sezonu.

Bayern Monachium - VFL Wolfsburg 2:1 (1:0)

1:0 - Mueller 9'

1:1 - Dzeko 55'

2:1 - Schweinsteiger 91'

Bayern: Butt - Contento, Badstuber, van Buyten, Lahm - van Bommel, Schweinsteiger, Kroos (72' Pranjić), Ribery, Mueller - Klose (72' Gomez).

Wolfsburg: Benaglio - Schafer, Barzagli, Kjaer, Pekarik (46' Misimović) - Riether, Josue - Cicero, Ziani (77' Dejagah), Mandzukić (89' Grafite) - Dzeko.

Żółte kartki: van Buyten (Bayern) oraz Pekarik, Cicero, Barzagli (Wolfsburg).

Sędzia: Thorsten Kinhofer.