Superpuchar Włoch dla Interu

Inter Mediolan wygrał mecz o Superpuchar Włoch pokonując AS Roma 3:1. Co prawda to piłkarze Claudio Ranieriego jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny ze stadionu San Siro.

W tym artykule dowiesz się o:

Od początku spotkania starali się zaatakować goście. Już w 5. minucie strzelać próbował John Arne Riise, ale chybił celu. W 9. rzymianie wyprowadzili znakomity kontratak, ale na posterunku był Julio Cesar.

W 17. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Wówczas po wrzutce Maicona w ostatniej chwili Samuela Eto’o powstrzymał Marco Cassetti. W 20. było 1:0 dla Giallorossich. Po podaniu Francesco Tottiego na listę strzelców wpisał się Norweg Riise.

Nerazzurri długo nie potrafili się otrząsnąć. Dopiero w 32. minucie bramce Bohdana Lobonta próbował zagrozić Maicon, lecz Rumun był na posterunku. W 41. miejscowi doprowadzili do wyrównania. Wówczas fatalny w skutkach błąd popełnili do spółki Mirko Vucinić i Juan, a na listę strzelców wpisał się Goran Pandev.

Po zmianie stron lepsi już byli gracze debiutującego na ławce trenerskiej Interu Rafaela Beniteza. Co prawda najpierw Nerazzurri powstrzymywali Jeremy Meneza oraz Riise, ale teraz to oni byli skuteczniejsi. W 64. minucie piłkę do bramki po podaniu Eto’o skierował Diego Milito, ale jak się okazało, Argentyńczyk był na spalonym i Mauro Bergonzi słusznie nie uznał tego trafienia.

Mówi się, że co się odwlecze, to nie uciecze i tak też było w rzeczywistości. W 69. minucie meczu całą akcję zapoczątkował Lucio, który zagrał do Milito, ten wrzucił futbolówkę w pole karne, a Lobonta pokonał Eto’o. Dziesięć minut później strata piłki przez Rodrigo Taddeia okazała się być decydująca. Piłkę przejął Eto’o, który rozegrał akcję z Wesleyem Sneijderem i ostatecznie reprezentant Kamerunu ustalił wynik rywalizacji na 3:1. Co prawda przyjezdni jeszcze próbowali, ale bezskutecznie.

Zatem Inter zdobył swoje pierwsze trofeum w tym sezonie, a ogólnie czwarte w 2010 roku (wcześniej ekipa z Mediolanu triumfowała w Serie A, Pucharze Włoch i Lidze Mistrzów). Dla Nerazzurrich jest to zarazem piąty sukces w Superpucharze Włoch.

Inter Mediolan - AS Roma 3:1 (1:1)

0:1 - Riise 20'

1:1 - Pandev 41'

2:1 - Eto'o 69'

3:1 - Eto'o 79'

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - J. Zanetti (46' Stanković), Cambiasso - Pandev (78' Mariga), Sneijder (86' Materazzi), Eto'o - D. Milito.

Roma: Lobont - Cassetti, Mexes, Juan, Riise - Perrotta, D. Pizzarro (54' Taddei), De Rossi - Menez (82' Okaka) - Totti, Vucinić (66' Adriano).

Żółe kartki: Cambiasso, Samuel (Inter) oraz Perrotta, Okaka, Mexes (Roma).