Zadecydował wysoki pressing - wypowiedzi trenerów po meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze

W opinii obu szkoleniowców o zwycięstwie Górnika i awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski zadecydowała gra wysokim pressingiem prezentowana przez zabrzan. - Gratuluję trenerowi Nawałce, bo wysoki pressing Górnika jest rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie - powiedział szkoleniowiec Wisły, Jan Złomańczuk.

Marcin Ziach

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): Puchar rządzi się swoimi prawami, ale dzisiaj nie dopuściliśmy nawet do najmniejszej niespodzianki. Od pierwszej minuty zawodnicy zagrali konsekwentnie wysokim pressingiem. Szybko odbieraliśmy piłkę, utrzymywaliśmy się przy niej i zmuszaliśmy przeciwnika do błędu. To spowodowało, że sytuacji było więcej, ale wykorzystaliśmy trzy. Może się wydawać, że zwycięstwo przyszło nam łatwo, ale tak nie było. Wynik 1:0 utrzymywał się bardzo długo, a przeciwnik stworzył sobie kilka sytuacji.

Jan Złomańczuk (trener Wisły Płock): Wiedzieliśmy, że Górnik gra wysokim pressingiem. O dziwo straciliśmy bramkę z kontry, kiedy to my mieliśmy grać z kontry. Dopiero w drugiej połowie, po zmianie systemu gry na dwóch napastników, wyglądało to lepiej. Szkoda, że bramka padła dopiero w końcówce. Gratuluję trenerowi Nawałce, bo wysoki pressing Górnika jest rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie.