Anglia: Polacy bez błysku

Tylko jeden Polak zagrał w sobotę w lidze angielskiej pełne 90 minut. Jeden był zmiennikiem, a inny został zmieniony po ponad godzinie gry.

Bartosz Zimkowski

W The Championship wystąpiło dwóch Polaków. Od pierwszej minuty w barwach Nottingham Forest zagrał Radosław Majewski. Polak w pojedynku z Norwich City przebywał na boisku do 61. minuty. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Całą drugą połowę zaliczył Tomasz Cywka (Derby County). Barany prowadziły z Quenns Park Rangers 2:0, by stracić w 90. minucie dwie bramki i ostatecznie zremisować 2:2.

W League One szansę gry miało czterech Polaków. Dwóch z nich całe spotkania przesiedziało na ławce rezerwowych Artur Krysiak oraz Bartosz Białkowski. Ten pierwszy to bramkarz Exeter, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Leyton Orient 0:3. Natomiast Białkowski widział z perspektywy ławki rezerwowych zwycięzco Southampton nad Bristol Rovers (4:0). Całe 90 minut w barwach Charltonu Athletic zagrał Paweł Abbott. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Huddersfield 1:3.

W League Two rezerwowym w Crewe Alexandra był Bartosz Fogler. Jego drużyna zremisowała z Lincoln 1:1.