Francja: Słaba ocena Jelenia, bramka przyszłego kadrowicza Smudy

Zmęczeni spektakularną wygraną z Zenitem i awansem do Ligi Mistrzów, piłkarze AJ Auxerre bez walki ulegli 0:2 AS Monaco. Jedną z najniższych not w drużynie otrzymał od l'Equipe Ireneusz Jeleń. Tymczasem bramkę strzelił obrońca Sochaux, Damien Perquis.

W tym artykule dowiesz się o:

Ireneusz Jeleń, który przebywał na murawie przez 82 minuty, dostał od francuskiego magazynu "4" w dziesięciostopniowej skali i był najgorszym, obok trzech kolegów, graczem AJ Auxerre.

O wiele lepiej spisał się natomiast Damien Perquis, który zdecydował się występować w reprezentacji Polski. - Perquis zagra dla Polski. Mam informację od Ludovika Obraniaka, który z nim rozmawiał - ogłosił 23. lipca Franciszek Smuda. 26-letni obrońca otrzymał od l'Equipe "6" za spotkanie z Paris-Saint Germain, które Sochaux wygrało 3:1. Urodzony w Troyes piłkarz najpierw został ukarany żółtą kartką, a w 45. minucie wykorzystał błąd Gregory'ego Coupet i wpisał się na listę strzelców. Dla Perquisa było to drugie z rzędu spotkanie w pełnym wymiarze czasowym we francuskiej Ligue 1.