Bologna w Serie A!

Po Chievo Veronie, bezpośredni awans do pierwszej ligi włoskiej wywalczyła FC Bologna. Rossoblu w meczu ostatniej kolejki pokonali na własnym terenie 1:0 Pisę, dzięki trafieniu z 9. minuty Marazziny (z rzutu karnego). Zatem czerwono-niebiescy wracają do elity po trzech latach przerwy.

Adam Kiołbasa

Klub zakończył rozgrywki na drugim miejscu w tabeli i zdobył łącznie 84 punkty. Zwycięstwo w Serie B odniosło wspomniane już Chievo, które zgromadziło o jedno oczko więcej. Gialloblu na pożegnanie z drugą ligą zremisowali 2:2 z AS Bari.

W Play-offach zobaczymy US Lecce, Albinoleffe, Brescię Calcio oraz Pisę. Pierwszy z zespołów zmierzy się z ostatnim, a dwa środkowe zagrają między sobą. W Play-outach zobaczymy Avellino oraz Vicenzę Calcio, a z drugą ligą pożegnały się: Cesena, Spezia oraz Ravenna.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)