II liga gr. zachodnia: Jarota lepszy w derbach Wielkopolski (wynik)

W ostatnim spotkaniu 7. kolejki grupy zachodniej II ligi Tur Turek przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2. Dzięki tej wygranej zespół Czesława Owczarka awansował na piąte miejsce w tabeli.

Adrian Dudkiewicz

Derby Wielkopolski lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Błąd Mitki wykorzystał Matuszewski, który wpakował piłkę do siatki strzałem pod poprzeczkę. Mimo mocnego początku w późniejszych fragmentach nie obserwowaliśmy ciekawej walki, choć dobrą okazję w 37. minucie zmarnował Gościniak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Krętem.

Tur wyrównywał przed przerwą. Kmiecik wykorzystał zagapienie Brzostowskiego i trafił do siatki strzałem czubkiem buta. Mimo to ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Tutaj sprawdziło się przysłowie o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bowiem kilka chwil wcześniej Brzostowski obronił mocny strzał z dystansu Topolskiego. W 75. minucie, podobnie jak przy pierwszym golu dla gości, błąd popełnił Mitka. Tym razem pomyłkę defensora gospodarzy bezlitośnie wykorzystał Kieliba.

Tur Turek - Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
0:1 - Matuszewski 4'
1:1 - Kmiecik 42'
1:2 - Kieliba 75'

Tur: Kręt - Ailton, Jamaica, Topolski, Mitka, Sędziak, Bednarczyk (56' Łączny), Roszak, Jóźwiak (88' Izydorczyk), Ostalczyk (81' Bieniek), Kmiecik.

Jarota: Brzostowski - Majusiak (80' Danielak), Kieliba, Garbarek, Juracki, Czabański, (66' Pacyński), Idzikowski, Matuszewski (77' Oczkowski), Gościniak, Jeżewski, Bartoszak (70' Stawiński).

Żółte kartki: Kmiecik (Tur) oraz Juracki, Danielak, Pacyński (Jarota).

Sędzia: Jacek Kikolski (Płock).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!