Primera Division: Szczęśliwa wygrana Realu Madryt

Real Madryt zainkasował trzy oczka w wyjazdowym meczu z Sociedad, ale Jose Mourinho ponownie schodził z boiska z nieciekawą miną. Królewscy bowiem szczęśliwie pokonali beniaminka z San Sebastian 2:1. W innych spotkaniach wygrały drużyny Espanyolu Barcelona i Realu Mallorca, natomiast Sporting Gijon zremisowało z Athletic, pomimo prowadzenia 2:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Drugie zwycięstwo na swoim boisku zaliczyli piłkarze Espanyolu Barcelona. Los Pericos w mało ciekawym spotkaniu pokonali 1:0 Almerię. Gospodarze posiadali przewagę, jednak potrafili ją skutecznie wykorzystać dopiero tuż po zmianie stron, kiedy Jose Callejon z linii pola karnego uderzył z półwoleja i ustalił wynik tej potyczki.

Wciąż bez bramki w tym sezonie pozostaje Osasuna Pampeluna. Tym razem ekipa z Nawarry nie sprostała Mallorce, która wykorzystała atut swojego boiska i wygrała 2:0. Najpierw po dyskusyjnym karnym Gonzalo Castro otworzył wynik meczu, a następnie, już w doliczonym czasie gry, udaną kontrę przeprowadził Jonathan de Guzman.

Znacznie więcej emocji było podczas konfrontacji Sportingu Gijon z Athletic Bilbao. Już po 23. minutach gospodarze prowadzili 2:0, jednak Baskowie zdołali doprowadzić do remisu. Gola na wagę punktu zdobył niezawodny Fernando Llorente.

Kolejny słaby mecz rozegrali gracze Realu Madryt, którzy szczęśliwie wygrali na wyjeździe z ekipą Sebastian. W pierwszej części gry to nawet beniaminek miał lepsze okazje do strzelenia bramki, ale Iker Casillas zachował czyste konto. Po zmianie stron dobrą akcję przeprowadził Angel Di Maria, który ładnym strzałem otworzył wynik meczu. Miejscowym udało się wyrównać, ale po 10. minutach po raz kolejny szczęście uśmiechnęło się do aktualnych wicemistrzów Hiszpanii. Z rzutu wolnego uderzył Cristiano Ronaldo, piłka odbiła się od muru i wleciała do siatki Sociedad.

Espanyol Barcelona - Almeria 1:0 (0:0)
1:0 - Callejon 47'

Real Mallorca - Osasuna Pampeluna 2:0 (1:0)
1:0 - Castro (k.) 23'
2:0 - De Guzman 90'

Sporting Gijon - Athletic Bilbao 2:2 (2:1)
1:0 - Miguel 13'
2:0 - Sangoy 23'