II liga gr. zachodnia: Raków zdobył twierdzę w Wałbrzychu (wynik)

W środowe popołudnie w Wałbrzychu piłkarze Górnika i Rakowa odrobili ostatnie ligowe zaległości. W starciu dwóch drużyn z dołu tabeli lepsi okazali się częstochowianie, którzy zwyciężyli 0:1.

Adrian Dudkiewicz

Mecz z animuszem rozpoczęli gospodarze. Przez niemal dwadzieścia minut piłkarze beniaminka niemal nie schodzili z połowy gości. Jednak bardzo dużo szczęścia miał Maciej Szramowiat. Golkiper Rakowa robił co mógł, aby dwukrotnie zatrzymać groźne uderzenia Czecha Daniela Zinkiego.

W futbolu jednak za wrażenia artystyczne punktów nie ma, bo liczą się bramki. Tutaj lepsi byli częstochowianie. Jedna z nielicznych kontr gości w 26. minucie zakończyła się sukcesem. Defensorzy Górnika pogubili się w polu karnym, a Jaroszewskiego strzałem z bliskiej odległości pokonał Łukasz Brondel. Wałbrzyszanie po stracie bramki starali się odrobić straty, ale w środę wyraźnie brakowało im szczęścia. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu Morawskiego piłka uderzyła w poprzeczkę.

W samej końcówce częstochowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Jednak na pięć minut przed końcem po minięciu golkipera gospodarzy Witczyk trafił w słupek, a dobijający futbolówkę Czerwiński z pięciu metrów przeniósł ją nad bramką. Było to zaległe spotkanie z 5. kolejki.

Górnik Wałbrzych - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 - Brondel 26'

Górnik: Jaroszewski - G.Michalak (73' Tobiasz), D.Michalak, Rytko (82' Duś), Przerywacz, Kłak, Zinke, Morawski (37' Majka), Konarski (64' Janik), Wepa, Wojtarowicz.

Raków: Szramowiat - Łysek, Hyra, Pluta, P.Kowalczyk, Ł.Kowalczyk, Kmieć (76' Ceglarz), Nocuń (61' Witczyk), Gajos (84' Kulawik), Brondel (61' Czerwiński), Zachara.

Żółte kartki: Kłak, Konarski (Górnik) oraz Ł.Kowalczyk, Gajos (Raków).

Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!