Historia lubi się powtarzać - relacja z meczu Ruch Radzionków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Radzionkowianie wciąż nie zaznali goryczy porażki na własnym stadionie. Tym razem ograli 1:0 KSZO, z którym w dotychczasowej historii mierzyli się dwukrotnie w Pucharze Polski. Co ciekawe, tam też za każdym razem kończyło się jednobramkowym tryumfem Ruchu.

Robert Czykiel

Nie było to wielkie widowisko, co nie oznacza, że brakowało ciekawych okazji bramkowych. W pierwszym kwadransie przed znakomitą okazją stanął debiutujący Marcin Wachowicz. Niestety, w dogodnej okazji zachował się niczym junior, przez co lepszy okazał się Tomasz Dymanowski.Wydawało się, że od tego momentu spotkanie będzie jeszcze ciekawsze, ale nadzieja matką głupich.

Obie drużyny próbowały przede wszystkim strzałów z dystansu. Jednak za każdym razem futbolówka zatrzymywała się na defensywie, bądź lądowała za linią końcową. W ekipie przyjezdnych szczególnie aktywny był Janusz Wolański, ale jego kłopoty z celnością były aż nadto widoczne. Ostatecznie na przerwę sobotni rywale schodzili przy bezbramkowym wyniku.

Druga część spotkania zaczęła się idealnie dla podopiecznych Rafała Góraka. W 49. minucie Daniel Dybiec sfaulował w polu karnym Dawida Jarkę, a arbiter główny nie miał wątpliwości. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Dziewulski i spokojnie zapewnił swoim kolegom prowadzenie. Od tego momentu gospodarze przez chwilę zamknęli rywala na własnej połowie, ale nie trwało to zbyt długo.

Im bliżej ostatniego gwizdka, tym bardziej gra się wyrównywała. Znów byliśmy świadkami prób sprzed pola karnego, ale futbolówka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Mało brakło, a w doliczonym czasie gry kibice znów mogliby podnieść ręce w geście tryumfu. Marek Suker znalazł się w sytuacji sam na sam z Dymanowskim, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Trzy punkty ostatecznie zostały w Radzionkowie i jest to wynik w pełni zasłużony. Zwycięstwo nie wiele zmieniło w tabeli. Ruch plasuje się na ósmym miejscu. a z kolei KSZO nadal okupuje przedostatnią pozycję.

Ruch Radzionków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
1:0 - Dziewulski (k.) 49'

Ruch Radzionków: Kiełpin - Rzepka, Niewulis, Szymura, Kowalski, Rocki (90' Paweł Giel), Dziewulski, Foszmańczyk, Przybecki (46' Jarka), Wachowicz (62' Suker), Cieluch.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Dymanowski - Stachurski, Kardas (77' Sobczyński), Dybiec, Lasocki, Cieciura, Skórnicki, Białek, Kanarski (68' Żelazowski), Wolański (68' Frańczak), Nawrocik.

Żółte kartki: Kowalski (Ruch) oraz Dybiec, Stachurski (KSZO).

Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.