Anglia: Dwóch Polaków na boisku

Znów to nie był polski dzień w lidze angielskiej. Ledwie dwóch Polaków wystąpiło w sobotnich spotkaniach. Tomasz Cywka i Paweł Abbott pojawili się w składach swoich drużyn, a czterech innych siedziało na ławce rezerwowych.

Bartosz Zimkowski

Tomasz Cywka wystąpił w podstawowym składzie Derby County w pojedynku The Championship ze Swansea City. Gole nie padły, ale Polak przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Cywka zaliczył tym samym dziesiąty oficjalny występ w drużynie Baranów od momentu podpisania kontraktu latem tego roku. Wcześniej był tylko wypożyczony do Derby.

W Nottingham Forest ani na minutę na boisku nie pojawił się Radosław Majewski. Reprezentant Polski z ławki rezerwowych oglądał remisowe spotkanie z Doncaster Rovers (1:1).

W League One szansę gry dostał Paweł Abbott. Urodzony w York zawodnik Charltonu Athletic na boisku pojawił się od początku drugiej połowy. Jednak The Addicks przegrali z Brentford 1:2.

Rezerwowymi w League One byli Artur Krysiak (Exeter) oraz Bartosz Białkowski (Southampton). W League Two Bartosz Fogler nie zagrał w meczu Crewe Alexandra.