Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

W tym artykule dowiesz się o:

EKSTRAKLASA

Spowiedź Michała Stasiaka: Konkretnie i szczerze (SportoweFakty.pl)

Po 1,5 miesięcznej przerwie znów przemówił Michał Stasiak, kapitan KGHM Zagłębia Lubin. Przez ten czas nazbierało się sporo wątpliwości, które jednak obrońca Miedziowych wyjaśnił po spotkaniu z Cracovią -> Więcej

Ktoś podał dopalacze - echa meczu KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia (SportoweFakty.pl)

- Nie wiem czy ktoś w przerwie podał jakieś dopalacze, ponieważ w drugiej połowie byliśmy sobą - powiedział po meczu KGHM Zagłębia Lubin z Cracovią Rafał Ulatowski, trener Pasów -> Więcej

Kontuzje Ekwueme i Reiny (SportoweFakty.pl)

Martins Ekwueme i Sergio Reina są kontuzjowani. Pierwszy może wypaść z gry na kilka tygodni, ale uraz Kolumbijczyka nie jest tak poważny i w kolejnym spotkaniu powinien być do dyspozycji Marka Bajora -> Więcej

Adrian Mierzejewski: Biorę winę na siebie (SportoweFakty.pl)

Mecz Arki z Polonią Warszawa zakończył się wynikiem 0:0. Goście mogli to spotkanie wygrać, gdyby nie ofiarna interwencja Emila Nolla w 16. minucie pojedynku. Lewy obrońca Arki wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do pustej już bramki -> Więcej

Orest Lenczyk: Jak jest za wysoka woda, to można się utopić (SportoweFakty.pl)

Orest Lenczyk po raz pierwszy w tym sezonie poprowadził zespół Śląska Wrocław. Szkoleniowiec zaskoczył ustawieniem, a także zawodnikami, których delegował na boisko. Wrocławianie z Krakowa wywieźli cenny remis, który dał im jeden punkt -> Więcej

Jechaliśmy na Legię w roli faworyta - rozmowa z Tomaszem Kafarskim, trenerem Lechii Gdańsk (SportoweFakty.pl)

Aż 3:0 gdańska Lechia wygrała w Warszawie z Legią. Tomasz Kafarski, trener Lechii przyjął ten wynik, jako coś zupełnie normalnego. Przynajmniej teraz, jak twierdzi, ma lepszy od Legii zespół, więc Lechia była faworytem meczu -> Więcej

Grzegorz Bonin: Podnieśliśmy się, ale co z tego? (SportoweFakty.pl)

Kolejne w tym sezonie świetne zawody zaliczył w sobotni wieczór skrzydłowy Górnika, Grzegorz Bonin. Świeżo upieczony reprezentant Polski był czołową postacią zabrzan w meczu z Jagiellonią Białystok. Po meczu nie miał jednak wesołej miny -> Więcej

Mariusz Pawełek: Możemy tylko przeprosić kibiców (SportoweFakty.pl)

Wisła Kraków kontynuuje serię meczów bez zwycięstwa. - W piątkowym meczu tylko graliśmy 20 pierwszych minut. Nic więcej - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Mariusz Pawełek, bramkarz Białej Gwiazdy. W ostatnim meczu Wisła bezbramkowo zremisowała -> Więcej

Chcę grać w kadrze w pierwszej jedenastce - rozmowa z Kamilem Grosickim, piłkarzem Jagiellonii Białystok (SportoweFakty.pl)

W niedzielę w warszawskim hotelu Sheraton meldują się kadrowicze, którzy zostali powołani na mecze z USA i Ekwadorem. Jednym z pierwszych, jacy przybyli jest Kamil Grosicki, który liczy na grę w kadrze w podstawowym składzie -> Więcej

POZOSTAŁE

Kiełb i Jędrzejczyk powołani do kadry (Przegląd Sportowy)

Piłkarze Legii Warszawa i Lecha Poznań - Artur Jędrzejczyk i Jacek Kiełb weszli w skład reprezentacji Polski na towarzyskie spotkania ze Stanami Zjednoczonymi i Ekwadorem -> Więcej

Platini: Sytuacja finansowa klubów pogarsza się (Polska Agencja Prasowa)

Sytuacja finansowa europejskich klubów piłkarskich pogarsza się - ostrzega szef UEFA Michel Platini w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Sole 24 Ore" -> Więcej

Niedziela w Premier League: Drogba wciąż nie jest w pełni formy, Ferguson zadowolony z czystego konta (brytyjskie media)

Wciąż Didier Drogba nie jest przygotowany do gry na 100 procent możliwości. Piłkarz Chelsea Londyn pracuje nad tym i niedługo mają przyjść efekty. Tymczasem Sir Alex Ferguson jest zadowolony, iż Man Utd nie stracił bramki w pojedynku z Sunderlandem -> Więcej

Bundesliga: Borussia rozbiła Bayern! (SportoweFakty.pl)

Gole Lucasa Barriosa i Nuri Sahina dały Borussii Dortmund, która umocniła się na pozycji wicelidera, wygraną 2:0 nad Bayernem Monachium. Bardzo dobrze w klasyku Bundesligi zaprezentowało się polskie trio, a Robert Lewandowski był bliski strzelenia bramki -> Więcej