Anglia: Cywka i Majewski na boisku

Całe spotkanie w barwach Derby County zagrał Tomasz Cywka. Natomiast niemal cały mecz dla Nottingham Forest rozegrał reprezentant Polski Radosław Majewski. Obaj mają powody do zadowolenia.

Bartosz Zimkowski

Dla Cywki był to ósme spotkanie, w którym na murawie pojawił się od pierwszej minuty. Barany na wyjeździe rywalizowały z Doncaster Rovers. W pewnym momencie prowadziły 2:0, ale gospodarze w ciągu dwóch minut doprowadzili do wyrównania. Derby zdobyło jednak zwycięską bramkę i wygrało 3:2. Polak miał szansę trafić do siatki rywali, lecz jego strzał fantastycznie obronił Neil Sullivan.

Z kolei dla Radosława Majewskiego był to dopiero piąty mecz w podstawowym składzie (na 12 kolejek). Nottingham Forest pokonało na własnym stadionie Middlesbrough 1:0. Siedem minut przed końcem Majewski został zmieniony.