Jestem zachwycony występem Adebayora - opinie trenerów po meczu Manchester City - Lech Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Roberto Mancini
Na zdjęciu: Roberto Mancini

Manchester City pokonał w czwartkowy wieczór Lecha Poznań 3:1. Po pojedynku swoje komentarze na jego temat przedstawili szkoleniowcy obu drużyn.

Roberto Mancini (trener Manchesteru City): Dla nas było to bardzo ważne spotkanie i cieszę się, że udało nam się je wygrać. Dziś jestem zachwycony występem Adebayora. Jego dobra gra jest ważna zarówno dla nas jak i dla niego samego. W pierwszej połowie graliśmy znakomicie i zdobyliśmy dwa gole. Drugą połowę jednak zaczęliśmy źle. Straciliśmy bramkę i niewiele brakowało, a stracilibyśmy również prowadzenie. Na szczęście zapanowaliśmy nad sytuacją i zdobyliśmy komplet punktów.

Jacek Zieliński (trener Lecha): Przegraliśmy z drużyną, która po prostu bardzo dobrze gra w piłkę. Dla nas to była dobra i pożyteczna lekcja futbolu. Nasze plany przed meczem były różne. Myśleliśmy o niespodziance, jednak życie to zweryfikowało, gdyż trafiliśmy na świetnie dysponowany Manchester. Po strzeleniu bramki złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem, a gdyby Joel wykorzystał swoją drugą szansę, mogło być różnie. Tak się nie stało. My się jeszcze bardziej odkryliśmy, a rywale nas skutecznie skontrowali.