Cidry upokorzyły Piasta - relacja z meczu Ruch Radzionków - Piast Gliwice

Pierwsza w tym sezonie ligowa porażka gliwickiego Piasta stała się faktem. Podopieczni Marcina Brosza w fatalnym stylu przegrali z Ruchem Radzionków i na długi weekend wyjadą w kiepskich nastrojach. Niebiesko-czerwoni nie potrafili wykorzystać nawet gry w liczebnej przewadze.

Agnieszka Kiołbasa

Miłe złego początki, lecz koniec żałosny - można by rzec. Gliwiczanie lepiej rozpoczęli sobotnie spotkanie. Przy odrobinie szczęścia mogli do przerwy prowadzić. W 3. minucie w idealnej wręcz sytuacji przestrzelił Jan Buryan, pół godziny później piłka po strzale Czecha zatrzymała się na poprzeczce. Bliski zdobycia gola był także Jakub Biskup, ale w samej końcówce pierwszej części meczu uderzył minimalnie obok słupka.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły zupełnie odmienione. Ruch w końcu zaczął grać w piłkę, a Piast… przestał. Gospodarze szybko zepchnęli gliwiczan do defensywy i w 50. minucie cieszyli się z prowadzenia. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Foszmańczyka na listę strzelców wpisał się Miłosz Przybecki. Zdobyta bramka dodała skrzydeł Cidrom. Ekipa z Radzionkowa raz po raz przedostawała się pod pole karne gości. Po godzinie gry mogło być 2:0, ale Dawid Jarka w idealnej sytuacji minął się z piłką.

Kiedy w 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Piotr Rocki, mogło się wydawać, że piłkarze Piasta wezmą się do roboty, ale nic takiego się nie stało. Na boisku nadal dominowali gospodarze, a piłkarze Marcina Brosza kompletnie nie potrafili się im przeciwstawić. Zaledwie 120 sekund po utracie zawodnika Cidry zdobyły drugą bramkę. Kolejny raz podawał Foszmańczyk, a do siatki tym razem trafił Jarka. Na tym emocje się nie zakończyły. Gliwiczanie próbowali odwrócić niekorzystne losy spotkania, ale wyraźnie brakowało im pomysłu na grę. Mieli go za to gospodarze i w 90. minucie dobili rywala. Gwóźdź do trumny Piasta wbił rezerwowy Marek Suker, wykorzystując sytuację sam na sam z Jakubem Szmatułą.

Piast przegrał pierwsze ligowe starcie w tym sezonie. Ruch Radzionków u siebie nadal jest niepokonany.

Ruch Radzionków - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
1:0 - Przybecki 50'
2:0 - Jarka 78'
3:0 - Suker 90'