Przesądził brak skuteczności - komentarze trenerów po meczu Cracovia - Polonia Bytom

Po wyrównanym pojedynku Cracovia uległa 0:1 Polonii Bytom w spotkaniu 11. kolejki ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa Ślązaków zdobył w 73. minucie gry Dariusz Jarecki. Debiutujący na ławkach trenerskich w szkoleniowcy, podkreślali, jak ważny był to mecz dla układu dolnych rejonów tabeli. Teraz Polonia ma już 9 punktów przewagi nad ostatnimi w ligowej stawce Pasami, które nieuchronnie zmierzają do I ligi.

Maciej Kmita

Marcin Sadko (trener Cracovii): Był to dla nas bardzo ważny mecz. Chcieliśmy go wygrać, bo to dałoby nam możliwość złapania kontaktu z drużynami, które są przed nami. W pierwszej połowie spotkanie układało nam się całkiem nieźle. Stworzyliśmy dużo sytuacji ofensywnych, ale zabrakło ich wykończenia. Założyliśmy, że zagramy pressingiem i agresywnie już na połowie przeciwnika. Myślę, że to realizowaliśmy. Nie zdobyliśmy jednak ani jednej bramki, przez co przegraliśmy. Drużyna była bardzo zmobilizowana.

Jan Urban (trener Polonii Bytom): W pierwszej połowie mieliśmy trochę szczęścia. Cracovia była lepszym zespołem, stworzyła więcej sytuacji podbramkowych. Gdybyśmy wtedy stracili bramkę, mielibyśmy pod górkę. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Ten, kto straciłby pierwszy bramkę, musiałby się odkryć, a Cracovia ma potencjał ofensywny. Zawiodła ją skuteczność i to wykorzystaliśmy. To był bardzo ważny mecz. Nawet z remisu byśmy się cieszyli, bo Cracovia nie złapałaby kontaktu. Teraz sytuacja jest zupełnie inna i gramy dalej.