Liga ukraińska: Gol Lewandowskiego w derbach Krymu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trzeciego gola w tym sezonie w barwach PFK Sevastopol zdobył Mariusz Lewandowski. Jego zespół w derbowym spotkaniu uległ jednak 1:2 Tawriji Symferopol i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ukraińskiej ekstraklasy.

Mariusz Lewandowski, odkąd przeniósł się do Sewastopolu z Szachtara Donieck, ma pewne miejsce w składzie swojej drużyny. 31-latek wystąpił we wszystkich dotychczasowych 12 spotkaniach ligowych w pełnym wymiarze czasowym.

Bramka z 41. minuty derbowego pojedynku to trzeci gol byłego reprezentanta Polski w sezonie. Wcześniej pokonał on bramkarzy Illicziwecia Mariupol (z rzutu karnego) i Krywbasu Krzywy Róg.

Lewandowski oddał piękny strzał prawą nogą tuż zza linii pola karnego, trafiając niemal w okienko bramki rywala i nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy! Należy dodać, że w potyczce z Tawriją Lewandowski w 17. minucie ukarany został żółtą kartką.

W październiku minął rok od ostatniego występu wychowanka Miedzi Legnica w biało-czerwonych barwach. Chociaż Franciszek Smuda nie daje szansy defensywnemu pomocnikowi, ten przyznał niedawno, że powołanie z pewnością by przyjął, a występ na Euro 2012 wciąż pozostaje jego marzeniem.

Tawrija Symferopol - PFK Sewastopol 2:1 (1:1)

1:0 - Korniew 4'

1:1 - Lewandowski 41'

2:1 - Szandruk 75' (sam.)