Ligue 1: Le Classique dla Paris Saint Germain

Olympique Marsylia nie przegrał meczu w lidze od 14 sierpnia. Tym razem podopieczni Didiera Deschampsa musieli jednak uznać wyższość rywala w ligowym klasyku - starciu z Paris Saint Germain.

Piotr Robaczyński

W pierwszych minutach spotkania obie strony grały chaotycznie, przewagę uzyskali jednak gospodarze. Marsylczycy popełniali sporo błędów w defensywie i od 9. minuty przegrywali 0:1. Na bramkę OM uderzył Nene, Steve Mandanda popełnił poważny błąd wybijając piłkę przed siebie, z najbliższej odległości skutecznie dobił bowiem Mevlut Erding.

Po stracie gola goście nie byli w stanie stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką PSG. Podopieczni Antoine'a Kombouare tymczasem chcieli podwyższyć prowadzenie i udało im się osiągnąć ten cel w 19. minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Guillaume Hoarau. Goście szybko zdołali jednak strzelić kontaktowego gola, już 3 minuty później po niepewnej interwencji Apouli Edela z bliska piłkę do siatki skierował Lucho Gonzalez.

Kontaktowy gol przywrócił graczom OM wiarę w sukces, przyjezdni coraz częściej przejmowali inicjatywę i do końca pierwszej połowy dłużej utrzymywali się przy piłce. Dogodną okazję do wyrównania mieli w 45. minucie, Edel świetnie obronił jednak mocny strzał Andre-Pierre'a Gignaca.

Po przerwie Paryżanie nie ograniczali się do obrony korzystnego rezultatu. Oba zespoły miały jednak niewiele dogodnych okazji do strzelenia gola. Do wyrównania mógł doprowadzić Loic Remy, Francuz wyprzedził obrońców PSG ale zbyt szybko zdecydował się na strzał, w efekcie piłka poszybowała nad bramką. Skutecznością nie popisali się także Mathieu Valbuena i Gignac. W zespole gospodarzy najlepszą sytuację pod bramką Mandandy zmarnował Erding.

Rezultat w drugiej połowie nie zmienił się, Paris Saint Germain wygrało 2:1. Olympique Marsylia nie wykorzystał potknięcia lidera - Stade Brest i po 12. kolejce zajmuje 4. pozycję w tabeli. PSG awansowało na 3. lokatę i wyprzedza obecnie OM o jeden punkt.

Paris Saint Germain - Olympique Marsylia 2:1 (2:1)
1:0 - Erding 9'
2:0 - Hoarau 19'
2:1 - Lucho 23'

Paris SG: Edel - Sakho, Tiene, Armand, Jallet, Makelele, Nene, Chantome, Giuly (69' Bodmer), Hoarau, Erding (69' Luyindula).

Olympique Marsylia: Mandanda - Azpilicueta, Taiwo, Heinze, Diawara, Cheyrou, Lucho, Kabore (46' Abriel), Valbuena (75' A. Ayew), Gignac, Remy (79' Brandao).

Żółte kartki: Giuly, Chantome (PSG), Lucho, Diawara (Olympique Marsylia).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)