Nietypowy protest kibiców piłkarskich w Szwajcarii

Do niecodziennej sytuacji doszło w Szwajcarii przy okazji niedzielnego meczu FC Luzern - FC Basel (1:1) w ramach 14. kolejki Axpo Super League. Kibice postanowili w nietypowy sposób zaprotestować.

Wojciech Święch

Fani futbolu okazali swoje niezadowolenie z powodu przełożenia meczu na 12:45. Telewizja wymusiła zmianę pory rozpoczęcia spotkania piłkarskiego. Od godziny 15:00 zaplanowano bowiem transmisję finału turnieju tenisowego w Bazylei (Roger Federer pokonał w nim Novaka Đokovicia).

Jednak sympatycy piłki nożnej postanowili nieco pokrzyżować zamiary szefów stacji telewizyjnej. Zaraz po rozpoczęciu spotkania Axpo Super League zaczęli oni rzucać na murawę setki, jeśli nie tysiące piłek do tenisa ziemnego. Sędzia główny musiał przerwać mecz na dziesięć minut, aby służby porządkowe mogły zebrać piłki z boiska.

We wrześniu kibice reprezentacji Rosji także zaskoczyli wszystkich w trakcie spotkania w ramach kwalifikacji do Euro 2012. W czasie pojedynku Sbornej w Andorze zasypali oni murawę jabłkami, które zebrali w okolicznych sadach.