Anglia: Trzech Polaków na boisku

Radosław Majewski, Tomasz Cywka oraz Artur Krysiak pojawili się w sobotę na angielskich boiskach. Tylko ten ostatni zagrał pełne 90 minut, a jego zespół odniósł zwycięstwo w swoim meczu. Pozostali Polacy nie mieli tyle szczęścia.

Bartosz Zimkowski

W Premier League nawet na ławce rezerwowych Manchesteru United zabrakło Tomasza Kuszczaka. Czerwone Diabły zremisowały na Villa Park z Aston Villą 2:2.

Dwóch Polaków pojawiło się w The Championship. Tomasz Cywka tradycyjnie wystąpił od pierwszej minuty w barwach Derby County. Barany na wyjeździe zmierzyły się z Leicester City, gdzie menedżerem jest Sven Goran Eriksson. Lisy wygrały 2:0, a Cywka na boisku przebywał do 85. minuty.

Także w podstawowym składzie wyszedł Radosław Majewski. Polski pomocnik Nottingham Forest zmierzył się z graczami Quenns Park Rangers i w tym spotkaniu gole nie padły. Powołany na mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej Majewski murawę opuścił w 61. minucie.

W League One kolejny występ zaliczył Artur Krysiak. Bramkarz Exeter City puścił jedną bramkę w wygranym 3:1 spotkaniu z Notts County. Dla 21-latka był to piąty występ w barwach tego zespołu, do którego trafił przed tym sezonem.

Rezerwowymi byli tylko Bartosz Białkowski oraz Paweł Abbott. Zespół pierwszego (Southampton) przegrał z Carlisle United 2:3. Natomiast Charlton Athletic pokonał Peterbourgh aż 5:1, ale Abbott był tylko rezerwowym.